Eurostudent

Logistyka i obronność państwa. Zdobądź prawdziwie praktyczne umiejętności!

Chcesz w trakcie studiów zdobyć nie tylko wiedzą teoretyczną, ale i praktyczną? Na bieżąco weryfikować wiedzę i umiejętności w środowisku zawodowym? Nic trudnego! Wybierz studia o profilu praktycznym na kierunku logistyka lub obronność państwa na Wojskowej Akademii Technicznej!

Wojskowa Akademia Techniczna, po szerokich konsultacjach środowiska akademickiego z przedstawicielami gospodarki, administracji publicznej oraz instytucji i organizacji zajmujących się obronnością i bezpieczeństwem państwa oraz podmiotami zajmującymi się szeroko rozumianą logistyką, przygotowała dla studentów dwa kierunku o profilu praktycznym: logistyka i obronność państwa.

To studia, podczas których główny ciężar położony jest na zajęcia praktyczne. Odbywają się one w formie seminariów z udziałem pracodawców, ćwiczeń, laboratoriów, warsztatów, projektów opartych na realnych przypadkach. W trakcie ich trwania studenci odbywają również trzymiesięczną praktykę zawodową w środowisku pracy oraz praktykę organizowaną przez Wydział Logistyki w porozumieniu z pracodawcą. Taka formuła, obejmująca wiele przedmiotów kierunkowych, fakultatywnych i praktycznych, umożliwia bieżące weryfikowanie wiedzy i umiejętności w danym środowisku zawodowym. 

Studia o profilu praktycznym to odpowiedź na potrzeby rynku pracy, na którym poszukiwani są absolwenci wyposażeni nie tylko w wiedzę teoretyczną, ale i praktyczne umiejętności.  Kończąc studia praktyczne na kierunku logistyka, można znaleźć zatrudnienie w przedsiębiorstwach przemysłowych, dystrybucyjnych i handlowych, jednostkach gospodarczych i administracyjnych, uczelniach, jednostkach projektowych, badawczo-rozwojowych i doradczych.

Kończąc studia praktyczne na kierunku obronność państwa, można ubiegać się natomiast o zatrudnienie w administracji rządowej i samorządowej, agencjach państwowych czy spółkach skarbu państwa, podmiotach gospodarczych, organizacjach pozarządowych oraz innych instytucjach, których działalność ma na celu zapewnianie bezpieczeństwa i ochrony w skali globalnej, regionalnej, narodowej i lokalnej.

Jeśli więc chcemy wykorzystać czas studiowania jak najbardziej efektywnie i stać się jak najbardziej atrakcyjnym kandydatem dla pracodawców, studia o profilu praktycznym są najlepszym rozwiązaniem!

Już wkrótce będzie je także można realizować w ramach studiów II stopnia. Od października ruszają studia II stopnia na kierunku obronność państwa , a od lutego 2018 roku studia II stopnia na kierunku na kierunku logistyka.

www.wlo.wat.edu.pl

Komentarze

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Feniks Media Group nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału.
Przepisz kod z obrazka