Eurostudent

Profil pracodawcy

Faur
ecia Automotive Polska S.A.
 
ul. Spółdzielcza 4, 05-600 Grójec

rekrutacja.country@faurecia.com
tel.: +48 665 01 00

www.faurecia.com

» zobacz oferty pracy tej firmy «

Kim jesteśmy

Faurecia jest jednym z największych na świecie dostawcą wyposażenia samochodowego, zajmującym się czterema kluczowymi dziedzinami biznesu:

- fotele samochodowe,

- technologie kontroli emisji spalin (układy wydechowe),

- wnętrza samochodowe,

- zewnętrzne moduły samochodowe (moduły przednie).

W roku 2014 Grupa odnotowała wielkość sprzedaży ogółem w wysokości 18,8 miliarda Euro. Na dzień 31 grudnia 2014 r. Faurecia zatrudniała 99 500 pracowników w 34 krajach, w 330 zakładach produkcyjnych oraz 30 ośrodkach badawczo- rozwojowych.

Faurecia w Polsce osiągnęła w 2014 r. sprzedaż na poziomie 1 081 milionów EUR. Faurecia w Polsce jest obecna od 1996 r. i działa w obrębie 5 firm:

  • Faurecia Automotive Polska S.A. z siedzibą w Grójcu
  • Faurecia Wałbrzych S.A.
  • Faurecia Legnica S.A.
  • Faurecia Gorzów S.A.
  • Faurecia Grójec R&D Center S.A.

W dziewięciu zlokalizowanych w Polsce fabrykach Faurecii, w jednym Centrum Rozwoju Produktu oraz w Środkowoeuropejskim Centrum Księgowości i w serwisie IT Help Desk na koniec 2014 roku łączne zatrudnienie wyniosło 6425 osób.

 

Pomóż nam tworzyć przyszłość

Potrzebujemy ludzi ambitnych. W dobie ciągłych ulepszeń i zmian w branży motoryzacyjnej chcemy utrzymać naszą wysoką pozycję. Dążymy do zwiększenia rentowności, wzrostu konkurencyjności, optymalizacji działań związanych z rozwojem nowych konstrukcji oraz utrzymania pozycji lidera w zakresie innowacji produktowej i organizacyjnej.

Programy rozwojowe

Twoja kariera zależy od Ciebie – Faurecia daje możliwości

Przemysł motoryzacyjny to jedna z branż oferująca ogromne możliwości rozwoju. Jesteśmy świadomi, że posiadanie najlepszych zespołów pracowników liniowych, specjalistów i kierowników daje przewagę konkurencyjną - są kluczem do naszego sukcesu. Naszym priorytetem jest wykorzystanie doświadczenia poprzez promowanie osób wewnętrznie, nagradzanie indywidualnego wkładu i ciągłe propagowanie różnorodności. Staramy się nieustannie zwiększać kompetencje naszych zespołów tak, aby każdy z was mógł osiągnąć doskonałość w swoim zawodzie i rozwijać swoją karierę.

Aby osiągnąć swoje cele zawodowe, mamy zdefiniowaną "Twoją karierę w Faurecia"- rozwój pracowników, podejście oparte na kluczowych zasadach, rolach i odpowiedzialnościach oraz niezawodnych procesach wspieranych przez łatwe w obsłudze narzędzia.

 

Rozwój ścieżki kariery w Faurecia pozwoli odpowiedzieć na pytania dotyczące zaplanowania rozwoju zawodowego. Między innymi:

 • Czy mój rozwój zawodowy jest realny?
 • Które stanowisko i wykonywane zadania pomogą mi osiągnąć ostateczne cele?
 • W jaki sposób mogę przejść do innego działu?
 • Jak mogę zmienić stanowisko pracy?
 • Jakie umiejętności są mi niezbędne, aby objąć inne stanowisko pracy a jakie umiejętności powinienem rozwijać?

 

Pracownicy są siłą naszej firmy. Dlatego stale inwestujemy w ich rozwój, oferując możliwość podnoszenia kwalifikacji zawodowych m.in. poprzez udział w licznych szkoleniach (miękkich, specjalistycznych oraz językowych).

Dla studentów i absolwentów dedykujemy nasz program stażowy oraz program praktyk (zarówno letnich, jak i międzynarodowych VIE).


W Faurecii sam kierujesz rozwojem własnej kariery a dostępne narzędzia do towarzyszenia rozwoju kariery zawodowej to m.in.:

 • wywiad Kariera – to formalna rozmowa z Professional Development Manager; jej celem jest przegląd kariery pracownika, jego obecny profil i rozmowa o jego przyszłości w krótkiej i długiej perspektywie czasowej;
 • mobilność: rozwój i awans wewnętrzny naszych specjalistów i menedżerów jest priorytetem; główny nacisk kładziemy na wewnętrzną promocję i mobilność;
 • APDR - jest to konstruktywny przegląd osiągnięć pracownika, jak również umiejętności; proces ten ma na celu zdefiniowanie indywidualnego plan rozwoju, który uwzględnia aspiracje i możliwości rozwoju zawodowego pracownika w najbliższych latach.

 

Staż w Faurecia to szansa dla młodych talentów!

Staż w Faurecia wyróżnia:


 • indywidualny program stażowy, który trwa 12 miesięcy;
 • oferujemy młodym osobom umowę o pracę oraz zdobycie praktycznego doświadczenia w międzynarodowym koncernie motoryzacyjnym;
 • każdy stażysta posiada swojego opiekuna, który odpowiedzialny jest za profesjonale wdrożenie nowego pracownika;
 • celem stażu jest przygotowanie do objęcia samodzielnego stanowiska (zarówno na poziomie specjalisty, jak i kierownika).

 

Program VIE jest międzynarodowym programem dedykowanym wszystkim studentom europejskim, sponsorowany i administrowany przez rząd francuski oraz przez Ubifrance. W ramach programu, Faurecia jest w stanie zaangażować młodych polskich absolwentów (18 do 28 lat) na przydział pracy za granicą. Praktyki VIE trwają od 12 do 24 miesięcy.

Proces rekrutacyjny

Spróbuj własnych sił w międzynarodowej organizacji, poznaj wspaniałych ludzi, zdobądź wiedzę i wykorzystaj szansę na wymarzoną karierę!

Wśród wymagań Faurecii wobec kandydatów pojawia się pasja związana z motoryzacją, zamiłowanie do jakości, technicznej perfekcji, umiejętność pracy w zespole oraz dobra znajomość języka angielskiego. Faurecia stawia na ambitnych ludzi, którzy szybko się uczą, są otwarci oraz odznaczają się świeżością i kreatywnością. 

W zamian Faurecia oferuje:

 • ciekawą pracę w dynamicznym zespole
 • dobre zarobki
 • szeroki zakres szkoleń
 • możliwość dalszego rozwoju i awansu (promocje wewnątrz zakładu jak również na terenie Polski i za granicą)

Rekrutację prowadzimy przez cały rok, w zależności od zapotrzebowania poszczególnych działów. Oferujemy miejsca pracy i staży m.in. w działach:

jakości, technologii, logistyki, konstrukcyjnym, symulacji i obliczeń, zakupów, księgowości, IT, controllingu, automatyki i produkcji w różnych oddziałach firmy w Polsce oraz międzynarodowy program praktyk VIE.

Aktualne oferty pracy oraz staży (także w ramach programu VIE) można znaleźć na naszej stronie internetowej: www.faurecia.com oraz www.pracuj.pl

CV w języku polskim i angielskim należy przesłać na adres: rekrutacja.country@faurecia.com

Oferty pracodawców