Eurostudent

Profil pracodawcyGrupa PZU
al. Jana Pawła II 24
00-133 Warszawa
kariera@pzu.pl
22 582 20 00
www.pzu.pl/kariera» zobacz oferty pracy tej firmy «

Kim jesteśmy

www.pzu.pl/kariera
www.fb.com/pzukariera


Grupa PZU jest jedną z największych instytucji finansowych w Polsce, a także Europie Środkowo-Wschodniej. Jako spadkobierca ponad 200-letniej tradycji, PZU zapewnia kompleksową ochronę ubezpieczeniową we wszystkich najważniejszych dziedzinach życia prywatnego, publicznego i gospodarczego. Grupa PZU zarządza także otwartym funduszem emerytalnym, funduszami inwestycyjnymi i programami oszczędnościowymi.

Rok 2010 był dla firmy niezwykle ważny i otworzył nowy rozdział w jej historii. Przekształciła się ona w spółkę publiczną, której akcje zaczęły być notowane na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Z kolei 2012 rok zostanie zapamiętany jako rok zmiany wizerunkowej i odświeżenia marki,  symbolizującej transformację firmy w ostatnich latach. Nowa identyfikacja wizualna pomoże grupie w planowanej ekspansji na rynki zagraniczne. Zarząd firmy przeznaczył na zbudowanie istotnego biznesu międzynarodowego 6-7 mld złotych.

Następnym ważnym krokiem w rozwoju grupy jest strategia na najbliższe lata (2012-2014) – opiera się ona na założeniu PZU 2.0. Nowy PZU to firma mocno zorientowana na klienta, efektywna operacyjnie, znana ze swoich kompetencji w zakresie inwestycji, oferująca nowatorskie rozwiązania w segmencie ochrony zdrowia. To również polska marka mocno coraz lepiej widoczna za granicą dzięki ekspansji międzynarodowej.

Grupa PZU spełnia najwyższe standardy odpowiedzialnego i zrównoważonego zarządzania, co potwierdza obecność firmy w składzie Indeksu RESPECT - indeksu spółek odpowiedzialnych społecznie. Prowadzone na szeroką skalę działania w czterech obszarach: bezpieczeństwo, edukacja, zdrowie i kultura są wyrazem dbałości firmy o swoich interesariuszy.

Zmieniamy się i należymy do grona najdynamiczniej rozwijających się grup kapitałowych w Polsce. Bądź częścią tej zmiany!Programy rozwojowe

Przekonaj się, jak wygląda praca w PZU i skorzystaj z naszego programu praktyk i staży.

Jego uczestnikiem możesz zostać aplikując do 6 kwietnia na wybraną ofertę praktyki lub stażu, które odbywają się w Centrali PZU w Warszawie oraz w Oddziałach naszej firmy na terenie całego kraju.

Praktyki letnie:
  • trwają 3 miesiące,
  • rozpoczynają się w czerwcu,
  • odbywają się w wybranym przez Ciebie obszarze pod okiem opiekuna.

Staże:
  • trwają pół roku,
  • rozpoczynają się w czerwcu lub w październiku,
  • odbywają się w wybranym przez Ciebie obszarze pod okiem opiekuna.

Staże High Potentials (HiPo):
  • trwają 9 miesięcy,
  • rozpoczynają się w czerwcu,
  • odbywają się pod okiem opiekuna w więcej niż jednym obszarze merytorycznym    (rotacja stażysty).

Co oferujemy?
Zarówno praktyki, jak i staże w PZU są programami płatnymi. Praktykanci i stażyści mają przydzielonych opiekunów, którzy wspierają ich w realizacji wyznaczonych zadań i celów. Aby lepiej poznać PZU i ułatwić wdrożenie do organizacji, dla uczestników programu przygotowane jest również 2-dniowe szkolenie wprowadzające, które odbywa się tuż po rozpoczęciu stażu bądź praktyki.

Ponadto, jeśli dołączysz do nas na staż, już na starcie zaoferujemy Ci umowę o pracę. W związku z tym, możesz również liczyć m.in. na dostęp do prywatnej opieki medycznej czy zniżki na produkty ubezpieczeniowe oferowane przez PZU.

W ramach naszych potrzeb biznesowych najlepszym stażystom oferujemy dalsze zatrudnienie.


Jak aplikować?
Aby aplikować na staż lub praktykę w PZU, zapoznaj się z obszarami (zakładka Staże i praktyki), w których organizowany jest program, a następnie przejdź do zakładki Aktualne oferty pracy i wyszukaj interesujące Cię ogłoszenie rekrutacyjne. Po kliknięciu „Aplikuj”, zostaniesz poproszony o przesłanie swoich dokumentów na wskazany adres e-mail.

Pamiętaj, że na Twoje zgłoszenie czekamy do 6 kwietnia.

Proces rekrutacyjny

Wszystkie osoby, które chcą wziąć udział w procesie rekrutacji do programu praktyk i staży, po wyborze interesującej oferty prosimy o przesłanie CV na adres e-mail dołączony do ogłoszenia (guzik „APLIKUJ”).  Pamiętaj, aby dodać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, inaczej nie będziemy rozpatrywać Twojej kandydatury.  

Następnie, w zależności od profilu wybranej praktyki lub stażu, Twój proces rekrutacji może składać się z różnych elementów, którymi w szczególności mogą być testy umiejętności analitycznych, wywiady indywidualne lub case studies. Ponadto (niezależnie od wybranego stażu/praktyki) zaprosimy Cię oczywiście na spotkanie rekrutacyjne, w którym będzie brać udział pracownik naszego działu HR oraz potencjalny przyszły opiekun bądź przełożony. O kolejnych krokach i Twoich postępach w procesie rekrutacji będziesz informowany przez pracownika działu HR.

Staże HiPo
W przypadku rekrutacji na staże HiPo dodatkowym elementem jest polegające na ćwiczeniu grupowym Assessment Center. W jego trakcie, wraz z innymi kandydatami, będziesz rozwiązywać case study, a Wasze zmagania będą obserwowane przez kilku asesorów.

Nie martw się, jeśli nie powiedzie Ci się tym razem – możesz do nas aplikować w kolejnej edycji programu praktyk lub staży.

Oferty pracodawców