Eurostudent

Profil pracodawcy
VOSS
Automotive Polska Sp. z o.o.
Nowa Wieś Legnicka 101

PL-59-241 Legnickie Pole
justyna.lubach@voss.net
+48 76 7241 530
www.voss.de

» zobacz oferty pracy tej firmy «

Kim jesteśmy

VOSS Automotive Polska Sp. z o.o. oferuje szerokie portfolio efektywnych rozwiązań systemowych dla producentów samochodów ciężarowych, dostawczych, osobowych, pojazdów off-road oraz producentów silników spalinowych.

W ścisłej współpracy z klientami VOSS projektuje, a także optymalizuje technologie systemów przewodów oraz połączeń w obecnych i przyszłych rozwiązaniach systemów produkcji samochodów.
Nasze produkty to m.in.:

•      elektrycznie ogrzewane przewody do katalitycznej redukcji spalin,
•      ogrzewane cieczą przewody do katalitycznej redukcji spalin,
•      przewody do pneumatycznych zawieszeń samochodowych,
•      przewody hamulcowe i przewody do układów sterowania,
•      przewody paliwowe.

Firma w Legnickim Polu zatrudnia obecnie ponad 1000 pracowników.

Nasz dział ekstruzji posiada:
•     ekstruder wielowarstwowy do przewodów PA, w tym odpornych na wysoką
temperaturę,
•      ekstruder wielowarstwowy do przewodów gładkich.
Wyroby pochodzące z ekstruzji są wykorzystywane w dalszym procesie produkcji.Programy rozwojowe

Voss Automotive Polska Sp. z o.o. wspiera rozwój Pracowników na wiele sposobów: poprzez szkolenia  wewnętrzne i zewnętrzne, dofinansowanie do studiów oraz realizację międzynarodowych projektów, które umożliwiają nabycie praktycznego doświadczenia. Nasza firma jako pierwsza w całej grupie VOSS wdrożyła produkcję przewodów do sytemu redukcji spali i następnie nasi Pracownicy wspierali wdrożenie tego typu produkcji w Meksyku i Chinach.

Wszystkie szkolenia planujemy indywidualnie dla każdego Pracownika do końca lutego każdego roku i realizujemy konsekwentnie ustalony plan szkoleń. Podstawowy zakres działalności naszej spółki to produkcja, co znajduje odzwierciedlenie w bardzo dużej ilości szkoleń wewnętrznych organizowanych dla Pracowników produkcyjnych. Aby zapewnić jak najwyższy poziom podnoszenia kwalifikacji naszych Pracowników zatrudniliśmy w naszej firmie na umowę o pracę Konsultanta ds. Lean, który przeprowadza warsztaty z zakresu:

-  MUDA – eliminacji marnotrawstwa w procesach produkcyjnych,
-  reorganizacji strumienia wartości,
- eliminacji złożonych problemów,
-  poprawy wizualizacji lokalizacji w toku produkcji.

Wewnętrzne szkolenia miękkie przeprowadza trener, zatrudniony w Dziale Personalnym. Poświęcone są one następującym tematom: Efektywna Komunikacja, Udzielanie Feedbacku, Zarządzanie Konfliktem, Zarządzanie Czasem.
Ciekawą formą szkolenia są projekty realizowane w grupach międzynarodowych w ramach koncernu VOSS, np. sześć projektów zrealizowanych w ramach szkolenia „Lean Six Sigma Green Belt”.

W naszej firmie organizujemy również szkolenia językowe dla pracowników: z j. niemieckiego i j. angielskiego. Kursanci nabywają nie tylko umiejętności komunikowania się w języku obcym, ale dodatkowo szkoleni są w zakresie słownictwa specjalistycznego. Ponadto Voss Automotive Polska Sp. z o.o. finansuje i współfinansuje studia podyplomowe dla wybranych Pracowników.


Proces rekrutacyjny

W przypadku rekrutacji na stanowiska administracyjne

Krok 1 Sporządzenie profilu pracownika na podstawie informacji uzyskanych   od Kierownika działu, do którego szukamy pracownika.

Krok 2 Zamieszczenie ogłoszenia na tablicach wewnątrz firmy i/lub na portalach rekrutacyjnych.

Krok 3
Weryfikacja nadesłanych aplikacji pod kątem zgodności z profilem wykonywana jest przez specjalistę ds. personalnych oraz kierownika działu. Na tej podstawie wybierani są kandydaci do zaproszenia na rozmowę rekrutacyjną.

Krok 4 Zaproszenie oraz przeprowadzenie rozmowy kwalifikacyjnej z kandydatem na dane stanowisko. Podczas rozmowy następuje weryfikacja wiedzy fachowej oraz umiejętności miękkich kandydata.

Krok 5 Po odbyciu wszystkich rozmów kwalifikacyjnych następuje porównanie kandydatów pod kątem wymaganych kompetencji i zostaje wybrany najlepszy kandydat.


Oferty pracodawców