Eurostudent

Profil pracodawcy

Dział Personalny
ul. Fabryczna 8
98-300 Wieluń

Rekrutacja, Staże i Szkolenia:

tel. 043 843 45 10 wew. 438
praca@wielton.com.pl

» zobacz oferty pracy tej firmy «

Kim jesteśmy

WIELTON S.A., z siedzibą w Wieluniu to spółka z polskim kapitałem. Należymy do światowej czołówki producentów naczep, przyczep i zabudów na samochody ciężarowe. Współpracujemy z takimi potentatami przemysłu motoryzacyjnego jak MAN, VOLVO, SCANIA, MERCEDES, DAF, RENAULT, IVECO. W 2014 roku wyprodukowaliśmy ponad 6310 szt. produktów.

Nasze produkty można spotkać jeżdżąc po drogach całego świata, także tak egzotycznych krajów jak Turkmenistan w Azji Środkowej, Burkina Faso w Afryce czy Nowa Kaledonia w Melanezji (w okolicy Australii).

Otrzymaliśmy od Ministerstwa Gospodarki wyróżnienie „Orzeł eksportu”, przyznawane przedsiębiorstwom najprężniej rozwijającym sprzedaż za granicą.

Posiadamy cztery spółki zależne: w Rosji, na Ukrainie, na Białorusi i we Włoszech. 


Zatrudniamy ponad 1100 pracowników, którym oferujemy:

  • regularne szkolenia zawodowe,

  • kursy językowe (angielski, rosyjski, niemiecki),

  • dofinansowanie do studiów,

  • rozwój zawodowy i awanse w ramach rekrutacji wewnętrznej,

  • pracę w oparciu o nowoczesne programy do projektowania inżynierskiego,

  • innowacyjne zaplecze technologiczno-produkcyjne,

  • uczestnictwo w konferencjach i targach branżowych,

  • rozwijającą współpracę z instytutami naukowymi i uczelniami,

  • karnety na zajęcia sportowe,

  • stołówkę zakładową ze zdrowym menu
INNOWACYJNE TECHNOLOGIE W CENTRUM POLSKIOd lat inwestujemy w nowoczesne technologie, współpracujemy z polskimi i zagranicznymi uczelniami. Decyzją Ministerstwa Gospodarki otrzymaliśmy status Centrum Badawczo-Rozwojowego, co oznacza, że możemy działać jako jednostka naukowa. Poza Wieltonem w Polsce tytuł CBR-u mają tylko 34 przedsiębiorstwa.

Aktualnie budujemy jedno z najnowocześniejszych w Europie Centrów Badawczo-Rozwojowych, w którym utworzone zostaną wyspecjalizowane stanowiska pomiarowe, wyposażone w najwyższej klasy sprzęt, służący do badań symulacyjnych, materiałowych, diagnostyki układów hamulcowych i hydraulicznych oraz konstrukcji pojazdów.  W związku z tym poszukujemy wysokiej klasy specjalistów, a także kreatywnych i zdolnych, młodych inżynierów, zainteresowanych zdobywaniem doświadczenia w nowoczesnym przedsiębiorstwie.


STAŻE I PRAKTYKI

Realizujemy wewnętrzny program stażowy dla inżynierów „Startuj z Wieltonem”.Staż jest płatny, trwa 1 rok, przygotowuje do objęcia samodzielnego stanowiska. Staże prowadzone są m.in. w Działach: Konstrukcyjno-Technologicznym, Badań i Rozwoju, Optymalizacji Produkcji, Utrzymania Ruchu.

Aplikacje przyjmujemy na bieżąco, miejsca stażowe tworzymy w zależności od potrzeb firmy w danym obszarze.

Organizujemy także praktyki studenckie i uczniowskie na podstawie skierowania z placówki dydaktycznej, w ramach określonego programu nauczania i zgodnie z zainteresowaniami praktykanta.


   Michał Leszczyk:

Będąc studentem II roku studiów na kierunku Mechanika i Budowa Maszyn realizowałem praktyki studenckie w firmie Wielton. Poznałem wtedy zakład i specyfikę pracy w tak dużej firmie przemysłu ciężkiego. Po ukończeniu studiów inżynierskich ponownie dołączyłem do zespołu Wielton, tym razem jako Stażysta – Inżynier Optymalizacji. Na tym stanowisku pogłębiłem swoją wiedzę na temat  firmy oraz procesów produkcyjnych. Po ukończeniu rocznego stażu, zaproponowano mi pracę na stanowisku Młodszy konstruktor. Spędziłem w firmie już 2 lata i śmiało mogę stwierdzić, że zdobywam cenne doświadczenie zawodowe i rozwijam swoje umiejętności interpersonalne. Życzę wszystkim absolwentom, aby ich kariera zawodowa zaczynała się w takich firmach jak Wielton: nowoczesnych, otwartych na nowe rozwiązania, z profesjonalnym zespołem pracowników.


Szczegóły wszystkich naszych rekrutacji znajdziesz na www.wielton.com.pl/kariera.
Polub nas na Facebooku i LinkedIn:       

Oferty pracodawców