Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

115 000 młodych Europejczyków skorzystało już z Sojuszu dla Młodych.

Od 2014 roku programem „Sojusz dla Młodych” (ang. „Alliance for YOUth”) zostało objętych łącznie 115 000 młodych Europejczyków, w tym w Polsce prawie 2000 osób. Firmy zaangażowane w Sojusz jednak na tym nie poprzestają – do 2020 roku zaoferowały stworzenie dla ludzi młodych kolejnych 230 000 miejsc pracy, staży i praktyk w całej Europie. Sam inicjator Sojuszu – firma Nestlé, zobowiązała się do utworzenia 35 000 nowych szans zatrudnienia, w tym przygotowania 15 000 ofert staży i praktyk dla młodych ludzi.

·        Od 2014 roku w ramach „Sojuszu dla Młodych(ang. „Alliance for YOUth”) 115 000 osób otrzymało propozycję pracy oraz praktyk i staży, w tym samo Nestlé zaoferowało 32 000 szans zatrudnienia

·        Od początku trwania inicjatywy w Polsce stworzono szanse zatrudnienia dla blisko 2000 osób – zaoferowano pracę w Nestlé prawie 1 500 młodym, a blisko 470 zostało objętych programem praktyk i staży. Ponadto, firma Nestlé Polska przeprowadziła 530 działań takich jak warsztaty i wykłady dla młodych w całym kraju

  • Firmy należące do Sojuszu zadeklarowały, że do końca 2020 roku łącznie zaoferują młodym 230 000 miejsc pracy, staży i praktyk
  • Inicjator „Sojuszu dla Młodych” – firma Nestlé ogłosiła, że stworzy 35 000 nowych miejsc pracy dla młodych, w tym 15 000 staży i praktyk. W samej Polsce koncern stworzy 1300 szans zatrudnienia dla osób do 30 r. ż. do 2020 roku
  • Członkowie Sojuszu wskazali dualny system edukacji jako bardzo istotny element wsparcia na rynku pracy młodych w Europie.

 

„Sojusz dla Młodych(ang. „Alliance for YOUth”) to pierwsza w historii ogólnoeuropejska inicjatywa przedstawicieli świata biznesu na rzecz walki z bezrobociem wśród ludzi młodych, zrzeszająca ponad 200 dużych i małych firm. W całej Europie od 2014 roku programem zostało objętych łącznie 115 00 młodych Europejczyków. Dodatkowo utworzono 620 dualnych systemów edukacji w całej Europie i przeprowadzono 10 000 warsztatów z praktycznymi poradami dotyczącymi rozmowy kwalifikacyjnej i przygotowania CV.

 

W Nestlé panuje przekonanie, że poprzez przygotowanie młodych do odnalezienia się na rynku pracy, możemy pomóc im w budowaniu lepszej przyszłości. Wierzymy, że mamy obowiązek wspierać ich w zdobywaniu doświadczenia i umiejętności, które są potrzebne do osiągnięcia sukcesu zawodowego. Odbycie praktyk to bardzo dobry pierwszy krok na drodze do zdobycia wymarzonej pracy – mówi Luis Cantarell, Wiceprezes Nestlé na Europę, Bliski Wschód i Afrykę Północną.

 

Zaangażowane w inicjatywę firmy, oferując konkretne doświadczenie zawodowe, chcą walczyć z tym, co młodzi bezrobotni Europejczycy uważają wciąż za główny powód swojej sytuacji zawodowej. 
Przeprowadzono badanie wśród 1 700 praktykantów. Wykazało ono, że 96% z nich uważa, iż staże i praktyki pomogą im w znalezieniu pracy po zakończeniu studiów, a 98% respondentów poleciłoby innym udział w stażu. Wyniki badania świadczą o tym, że nadal musimy umacniać oraz pielęgnować współpracę między szkolnictwem a sektorem prywatnym – mówi Karen Fichuk, Prezes firmy Nielsen.

 

230 000 miejsc pracy, staży i praktyk do 2020 roku

 

Kontynuując wspieranie młodych rozpoczynających swoją karierę zawodową i umacnianie współpracy przedsiębiorstw ze szkołami, przedstawiciele Nestlé oraz firmy zaangażowane w „Sojusz dla Młodych” spotkali się 15 listopada 2016 roku w Parlamencie Europejskim m.in. z Europejską Komisarz ds. Zatrudnienia Marianne Thyssen. Podczas wydarzenia reprezentanci Sojuszu przyznali, że europejski sukces „Sojuszu dla Młodych” zainspirował ich do rozpowszechnienia inicjatywy na rzecz zatrudnienia młodzieży na pozostałych kontynentach. W tym celu firmy zobowiązały się do podwojenia wysiłków i stworzenia do 2020 roku w sumie 230 000 miejsc pracy, staży i praktyk dla młodych Europejczyków.

 

Cele inicjatywy Nestlé w Polsce przekroczone o 150%!

 

Inicjatywa Nestlé w Polsce zakładała początkowo zatrudnienie i zrealizowanie praktyk zawodowych przez prawie 800 osób. Szybko okazało się, że cel zostanie przekroczony i to ponad dwukrotnie! W Polsce Nestlé wraz ze swoimi partnerami biznesowymi przygotowało aż 6 600 ofert zatrudnienia, praktyk i staży dla młodych! W samym Nestlé Polska, od początku trwania inicjatywy, zatrudniono blisko 1 500 młodych, a prawie 470 zostało objętych programem praktyk. Ponadto firma Nestlé Polska przeprowadziła 530 warsztatów i wykładów dla młodych w całym kraju. Kontynuując sukces inicjatywy, firma Nestlé Polska zdeklarowała, że do 2020 roku utworzy 1300 szans zatrudniania, praktyk i staży dla osób do 30 r. życia.