Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

"12 Ikon Ekonomii. Od Smitha do Stiglitza"

Jakimi ludźmi byli najwybitniejsi ekonomiści? Jak ich teorie wpłynęły na rozwój świata? Na te i inne pytania odpowiada książka „12 Ikon Ekonomii.”

Pozycja Luchingera jest doskonałym dowodem na to, że ekonomia jest, o czym nie wszyscy wiedzą, nauką humanistyczną, koncentrującą się na człowieku i jego aktywności gospodarczej. Wydawnictwo to ukazuje tę naukę nie tylko przez prezentację teorii, ale przede wszystkim opowiada o ludziach, którzy ją stworzyli. Książka jest adresowana zarówno do laików, jak i do znawców tematu. Można dowiedzieć się z niej między innymi wielu szczegółów z życia prywatnego wielkich ekonomistów, które są często pomijane w ich oficjalnych biografiach (schizofrenia Nash’a, tragiczne losy dzieci Karola Marksa). Luchinger analizuje również wzajemne wpływy, jakie mieli na siebie ekonomiści i politycy (jak neoliberalizm Miltona Friedmana a polityka Ronalda Reagana).
Każdy człowiek, chcący uchodzić za wykształconego, powinien znać takie nazwiska jak John M. Keynes, czy Leon Waltras, a książka „12 Ikon Ekonomii” odpowie na najważniejsze pytania dotyczące teorii tej nauki, ale także pokaże, jakimi ludźmi byli jej mistrzowie.

 

René Lüchinger
12 ikon ekonomii

Wydawca: Studio EMKA