Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

12 września – piąty ecco walkathon – startujemy!

Każdy krok ma znaczenie!

Już 12 września na warszawskim Podzamczu odbędzie się ECCO Walkathon, charytatywny spacer o charakterze międzynarodowym, który w Polsce będzie miał miejsce już po raz piąty! Uczestnicy wydarzenia będą mieli szansę wesprzeć działania trzech organizacji: Street Kids International, WWF, a także fundację Mimo Wszystko Anny Dymnej. W ciągu ostatnich 11 lat w ECCO Walkathonie spacerowali Amerykanie, Norwegowie, Japończycy, Szwedzi, Niemcy, a także Polacy. Uczestnicy wszystkich edycji przeszli wspólnie
2,4 milionów kilometrów, które odpowiadają 60 okrążeniom Ziemi. Tym samym
na cele charytatywne przekazano aż 10 milionów złotych.
 
 
 
Uczestnicy warszawskiego ECCO Walkathonu będą spacerować po wyznaczonych trasach o długości 6 km i 10 km. Za każdy przebyty przez uczestnika kilometr firma ECCO, organizator wydarzenia, przekaże 4 zł na konto wybranej organizacji charytatywnej. Uczestnicy będą sami mogli wybrać trasę najbardziej odpowiednią dla siebie. Ponadto będą mieli możliwość przejścia jednej trasy kilka razy, zwiększając tym samym przekazywaną na cele charytatywne kwotę. Obie trasy mają swój początek i koniec na Podzamczu, obie też prowadzą przez najbardziej urokliwe miejsca Warszawy, m.in.: Ogród Saski, Park Krasińskich, Stare i Nowe Miasto. W tak wyjątkowej scenerii będzie można odpocząć, delektując się klimatem mijanych podczas spaceru miejsc. Trasa 6 kilometrowa przygotowana jest głównie z myślą o rodzinach z dziećmi, a także o osobach niepełnosprawnych. Natomiast trasa 10 kilometrowa oprócz wielu doznań estetycznych, gwarantuje także wyzwania o charakterze fizycznym, gdyż prowadzi również przez schody i strome podejścia. 
 
 
 
Charytatywnemu spacerowi towarzyszyć będą także liczne atrakcje m.in. koncert Patrycji Markowskiej oraz Tomka Lipińskiego z zespołem TILT. Zatańczy również grupa JIVEROC, która właśnie podczas ECCO Walkathonu będzie miała swój premierowy występ. Całość poprowadzą: Dorota Wellman i Rafał Bryndal, a także Agnieszka Kołodziejska i Marek Starybrat. 
Ponadto na terenie ECCO Walkathonu będzie miasteczko dla najmłodszych uczestników imprezy gwarantujące liczne atrakcje, jak również będzie możliwość zakupienia jedzenia i napojów.
 
Ostatnie cztery lata pokazały, że ECCO Walkathon jest wydarzeniem cenionym przez Polaków, ponieważ w każdym kolejnym roku w wydarzeniu brało udział coraz więcej uczestników. W roku 2008 w ECCO Walkathonie wzięło udział ponad 20 tysięcy osób, dzięki czemu na cele charytatywne firma ECCO przekazała prawie 760 tysięcy złotych.
 
Więcej informacji na eccowalkathon.pl