Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

13.03.2013 – Inżynierskie Targi Pracy 2013

Politechnika Gdańska

Studenci i absolwenci Politechniki Gdańskiej, a także innych uczelni kształcących w kierunkach inżynierskich i ścisłych powinni rezerwować sobie czas 13 marca br. w godzinach od 9 do 15. Wtedy to bowiem na obydwu dziedzińcach Gmachu Głównego Politechniki odbędzie się 4 edycja Inżynierskich Targów Pracy. 40 wystawców, setki ofert pracy, praktyk i staży, darmowe szkolenia i warsztaty, porady fachowców, prezentacje firm – to wszystko w ciągu zaledwie jednego dnia, a trzeba pamiętać, że wszystkie wydarzenia związane z tym projektem trwają przez pierwsze tygodnie marca.

 

W organizację przedsięwzięcia jak co roku zaangażowało się Stowarzyszenie Studentów BEST Gdańsk – międzynarodowa organizacja, której celem jest wszechstronny rozwój studentów oraz integracja środowiska akademickiego, studenckiego i biznesowego. Sponsorem Głównym wydarzenia została gdyńska firma Electro Croon Polska, będąca polskim oddziałem holenderskiego koncernu Croon Elektrotechniek. Pozostali Sponsorzy to SII, Kainos Software, Blue Media, EATON oraz Procter&Gamble.

 

Organizatorzy nie kryją, że podobnie jak w ubiegłych latach spodziewają się dużej frekwencji wśród studentów. Oczekujemy, że podobnie jak w poprzednich dwóch edycjach, odwiedzi nas kilka tysięcy studentów i absolwentów naszej Alma Mater – mówi Michał Wasicionek, główny koordynator przedsięwzięcia.

 

Damian Dominikowski, odpowiedzialny za kontakt  z firmami, dodaje: Jednym z podstawowych kryteriów jakimi kierujemy się w doborze firm, które wezmą udział w Targach jest różnorodność branż oraz przystępność ofert dla możliwie dużej ilości studentów i absolwentów Politechniki. Organizatorzy podkreślają, że są to największe i najbardziej prestiżowe targi pracy przeznaczone dla studentów i absolwentów kierunków stricte inżynierskich. Choć patrząc na listę pracodawców można zauważyć, że oferty pracy, staży czy praktyk są prezentowane przez  firmy z różnych branż – od Automotive  i FMCG   do bankowości i doradztwa – to najliczniejszą reprezentację wystawiła tradycyjnie branża IT, w której prym wiodą trójmiejskie firmy – między innymi Intel, sopockie Blue Media, Kainos Polska, czy SII Polska.

 

Inżynierskie Targi Pracy 2013, poza główną częścią wystawienniczą, to także liczne warsztaty, szkolenia i prezentacje, trwające przez tydzień, w którym organizowane są Targi. Studenci, którzy zapiszą się na warsztaty (można to zrobić na stronie www.itp.gdansk.pl) mogą podnosić swoje umiejętności miękkie czy też te związane z poszukiwaniem pracy, przygotowaniem CV, zrobienia dobrego wrażenia na rozmowie kwalifikacyjnej. Ilość miejsc jest ograniczona, a jak pokazuje doświadczenie z lat ubiegłych, liczba chętnych przewyższa ilość dostępnych miejsc, więc warto się pospieszyć!

 

Dodatkową atrakcją dla studentów jest możliwość wygrania m.in. zagranicznej wycieczki organizowanej przez sponsora – firmę BUT – Biuro Usług Turystycznych. Aby wziąć udział w plebiscycie należy wypełnić ankietę znajdującą się na stronie www.itp.gdansk.pl i przesłać link do ankiety jak największej liczbie osób.

 

Inżynierskie targi pracy odbędą się pod patronatem Jego Magnificencji Rektora Politechniki Gdańskiej Henryka Krawczyka oraz przy patronacie honorowym prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Uroczyste otwarcie Inżynierskich Targów Pracy nastąpi o godzinie 09:00, zamknięcie wydarzenia przewidziano na godzinę 15:00. Dla odwiedzających przygotowano kilka tysięcy katalogów z szczegółowym rozkładem stoisk i opisem wystawców, będzie on dostępny również na stronie internetowej Targów bezpośrednio przed wydarzeniem . Więcej szczegółów odnośnie Inżynierskich Targów Pracy 2013 na www.itp.gdansk.pl.