Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

14. Festiwal Filmowy – po raz kolejny w Warszawie

Festiwal Filmowy i Artystyczny Lato Filmów ma na stałe zagościć w naszej stolicy.

 

 Impreza odbędzie się 8-13 lipca w miejscach położonych w obrębie Traktu Królewskiego. Nowością festiwalu będzie pierwszy Script Festiwal, w ramach którego przeprowadzone zostaną wykłady, seminaria oraz specjalne spotkania z najlepszymi polskimi i zagranicznymi twórcami scenariuszy. Ponadto zrealizowane zostaną cztery programy szkoleniowe „One on One”, „Nowela Filmowa”, „Pomysł na serial” oraz „Maraton krótkometrażowy”. Co więcej po raz czwarty przyznane zostaną nagrody w ramach Międzynarodowego Konkursu na Film z Najlepszym Scenariuszem.

Warte zobaczenia

Jak co roku Festiwal Lato Filmów obejmie kilkanaście pasm filmowych. Na szczególną uwagę widzów zasługują odbywające się w ramach pasma „Nowa fala 50 lat później” – filmy jednego z nestorów tego nurtu Jean Luc Godarda. Będą one uzupełnione filmami takich twórców jak Claude Chabrol, Eric Rohmer, Francois Truffaut, Alain Resnais. Miłośnicy kina będą mogli zapoznać się także z retrospektywną twórczością Luciana Pintilie, uważanego za ojca kina rumuńskiego. Zobaczymy między innymi nie pokazywane dotąd w Europie filmy kubańskie i filmy ukazujące życie w Korei.

Pozostałe atrakcje

Organizatorzy nie zapomnieli również o dzieciach – poranki festiwalowe będą przeznaczone właśnie dla najmłodszych uczestników imprezy. Przedstawiony zostanie także dorobek wybitnych polskich scenarzystów. Uwieńczeniem festiwalu będzie uroczyste uhonorowanie jednego z nich „Piórem Mistrza”. Z pewnością młodych twórców zainteresuje możliwość udziału w konkursie na najlepszy film niezależny oraz najlepszą etiudę studencką. Formularze zgłoszeniowe znajdują się na stronie www.latofilmow.pl. Całości towarzyszyć będą koncerty polskich oraz zagranicznych wykonawców, wystawy oraz wykłady prowadzone przez wybitnych znawców kina. Organizatorzy zapowiadają wspaniałą zabawę zarówno dla starszych jak i młodszych. Szczegółowy program znajduje się na stronie http://latofilmow.pl/index.php?id=9713dd81b9d61a5.

 
Anna Piękoś