Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

„144 najważniejsze angielskie rzeczowniki” od Wydawnictwa Poltext – do wygrania w konkursie!

Poznaj najczęściej używane w języku angielskim rzeczowniki, by z łatwością wykorzystywać je w codziennej komunikacji. 144 najważniejsze angielskie rzeczowniki od Wydawnictwa Poltext do wygrania w konkursie „Eurostudenta”!

Książka pozwoli ci na szybką i efektywną naukę angielskich rzeczowników. Dlaczego akurat tej części mowy? Ponieważ w języku angielskim jest ona najliczniej reprezentowana. W końcu im szybciej opanuje się to, co jest w języku obcym najczęściej używane, tym szybciej można zacząć się w nim komunikować.

Cały materiał został przygotowany na podstawie słownika A Frequency Dictionary of Contemporary American English, który zawiera listę kilku tysięcy najczęściej używanych wyrazów w mówionym i pisanym współczesnym języku angielskim. Poznanie tych słów wraz z najczęstszym kontekstem ich występowania to pierwszy krok do znajomości angielskiego.

Na opracowanie każdego rzeczownika składają się cztery sekcje:

  • ŁATWE zawiera najprostsze zdania i najpopularniejsze znaczenia omawianego hasła. Służy jako wprowadzenie lub powtórzenie wiadomości na temat danego słowa.
  • TRUDNE zawiera przykłady użycia prezentujące słowa w bardziej skomplikowanych konstrukcjach gramatycznych, jak np. rzeczowniki złożone.
  • IDIOMY w których występuje dany rzeczownik.
  • CIEKAWE to zbiór wybranych myśli znanych osób czy dowcipów, w których znalazły się omawiane rzeczowniki