Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

15 gwiazd na Cracow Screen Festival

W majowy weekend w Krakowie na Cracow Screen Festival zagra 15 polskich i zagranicznych wykonawców muzyki alternatywnej.

Zbliża się pierwszy Cracow Screen Festival, podczas którego usłyszymy między innymi: cirKus feat. Neneh Cherry, brytyjski zespół Mattafix wykonujący muzykę z pogranicza bluesa, hip-hopu i R&B; duński duet The Raveonettes, Anglika Bryana Ferry. Na Festiwalu wystąpią również: Smolik, Wilki, Krakow, CKOD, Muchy, Slut, T. Makowiecki, Pustki, Paprika Korps i Pudelsi. Pojawi się też wielka gwiazda na rozpoczęcie festiwalu, o której poinformujemy w najbliższym czasie.
Dzięki wizualizacjom na gmachach, kamienicach i ustawionych w przestrzeni ekranach, centrum starego Krakowa zamieni się w wielki muzyczny ekran. Wśród wielu twórców video zobaczymy prace między innym Florii Sigismondipochodzącej z Włoch reżyserki i fotograficzki, autorki teledysków m. in.: Bjork, White Stripes, Marilyn Mansona, Davida Bowie, The Cure, Muse i Interpol. Wideografie będą obecne w przestrzeni użytkowej miasta- na bankomatach, terminalach Krakowskiej Karty Miejskiej, monitorach w autobusach i tramwajach, ekranach w centrach handlowych i na ulicach. W długoletniej perspektywie CSF ma szansę przerodzić się w jedną z najbardziej nośnych imprez muzycznych w naszym kraju, której integralną częścią będzie cykliczny pokaz sztuk wizualnych w Polsce.
Jego profil oraz specyfika rozmieszczenia koncertów pozwoli publiczności przemieszczać się w ciągu jednego wieczoru pomiędzy poszczególnymi placami i da możliwość korzystania z oferty programowej w sposób indywidualny, dostosowany do własnych możliwości i potrzeb.
Bilety wstępu na koncerty dostępne będą w trzech wariantach – bilet jednorazowy (na konkretną scenę), bilet dzienny oraz karnet na wszystkie imprezy.
Organizatorami są Urząd Miasta Krakowa i Fundacja Screen Music.
 

Z ostatniej chwili: zespół Manic Street Preachers odwołał swój przyjazd na Cracow Screen Festival, tłumacząc się innymi zobowiązaniami. Obecnie organizatorzy negocjują z menadżerem zespołu.