Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

2 Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych “Młodzi i Film”

W dniach od 20 do 23 czerwca w Koszalinie odbędzie się przegląd najciekawszych fabuł, dokumentów i animacji w reżyserii młodych, obiecujących twórców.

“Młodzi i Film” stanowi wspaniałą okazję dla młodych debiutantów na prezentację swojej twórczości, a także szansę na pierwszą konfrontację z publiką. Festiwal został zainicjowany, aby promować polską kinematografię oraz twórców, którzy dopiero zaczynają karierę filmową. Wśród zdobywców nagrody WIELKI JANTAR (Grand Prix festiwalu) znajdują się niegdysiejsi debiutanci a dziś już znakomite sławy, tj. Krzysztof Zanussi, Krzysztof Kieślowski, Agnieszka Holland, Filip Bajon.

Do udziału w tegorocznym konkursie zgłoszono ponad 100 obrazów z całej Polski. Rok 2007 to przełomowy moment dla festiwalu, bowiem od tego roku zmienia się oblicze imprezy. Zmianie ulega przede wszystkim formuła konkursu, w którym od tej pory będą mogły brać udział tylko polskie debiuty filmowe. Filmy zagraniczne znajdą się w pokazach specjalnych, poza konkursem. Autorem nowej formuły festiwalu jest Jerzy Kapuściński – filmoznawca, redaktor i producent, współtwórca i dyrektor kanałów tematycznych TVP Kultura oraz TVP Film. Podczas konkursu zostaną przyznane nagrody główne: Super Jantar, Wielki Jantar i Małe Jantary oraz nagrody specjalne: dziennikarzy, prezesa TVP i publiczności. Organizatorzy zapewniają też wspaniałą zabawę podczas imprez towarzyszących, tj. koncerty, wystawy, warsztaty, pokazy pozakonkursowe, a także spotkania i dyskusje z udziałem najciekawszych osobowości polskiego kina. Szczegółowy program oraz wiele innych, cennych informacji znajdziecie na stronie: www.mlodziifilm.pl