Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

20-23 marca Mosty Ekonomiczne

Parlament Studencki Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach będzie gościł w Katowicach uczestników projektu Mosty Ekonomiczne.

Idea Mostów Ekonomicznych sięga 2005 roku, gdy z inicjatywy Samorządów Studentów SGH w Warszawie oraz UE we Wrocławiu powstał projekt mający na celu szeroko pojętą integrację środowisk akademickich. To projekt realizowany przez pięć polskich uczelni ekonomicznych zrzeszonych w Forum Uczelni Ekonomicznych, który pozwala poznać jak studiuje, bawi i żyje się w:

·         Szkole Głównej Handlowej w Warszawie,

·         Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu,

·         Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu,

·         Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie,

·         Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach.

 

Jednym z organizatorów projektu jest Parlament Studencki Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Jest to organ Samorządu Uczelnianego, który już od 1998 roku z sukcesami zajmuje się reprezentacją interesów przeszło 15 000 studentów Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Zajmuje się zapleczem kulturalnym świata naukowego, co w praktyce oznacza czynne zaangażowanie w liczne wydarzenia o charakterze zarówno rozrywkowym, jak i naukowym. Wszystkie działania realizowane są z myślą o studentach UE, którzy wraz z grupą 25 reprezentantów tworzą Samorząd Studencki.

Jednym ze sztandarowych projektów Parlamentu Studenckiego UE w Katowicach są właśnie Mosty Ekonomiczne. Projekt ma na celu przybliżenie uczestnikom studiowania w innych placówkach i opiera się na trzech wartościach: edukacji, kulturze i integracji. W trakcie projektu organizatorzy zapewniają nocleg i organizację czasu w postaci wykładów, szkoleń, warsztatów i spotkań ze znanymi osobistościami ze świata biznesu, zwiedzanie kulturalnych zabytków i symboli danego miasta oraz regionu. Ponadto Mosty Ekonomiczne, to idealna okazja na poszerzenie wiedzy ekonomicznej, społecznej i politycznej. Studenci będą mogli poznać największe miasta akademickie oraz nawiązać nowe znajomości.Wyjeżdżający student opłaca jedynie koszty przejazdu oraz bilety komunikacji miejskiej. Wszelkie pozostałe koszty takie jak zakwaterowanie, wyżywienie czy atrakcje, pokrywane są przez organizującą daną edycję mostów uczelnię. Jedyny warunek, jaki należy spełnić chcąc jechać na Mosty, to pomyśle przejście dwóch etapów rekrutacji.

Jeśli jesteś osobą otwartą na nowe znajomości, głodną wiedzy i przeżycia niesamowitej przygody to projekt właśnie dla Ciebie!