Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

22. Festiwal Filmowy Wiosna już w kwietniu

22. Festiwal Filmowy WIOSNA FILMÓW odbędzie się w tym roku w dniach 15 – 24 kwietnia, jak zwykle w Warszawie. Seanse odbywać się będą w kinach PRAHA oraz APOLONIA. Organizatorzy przygotowują prawdziwie królewską ucztę dla kinomanów, a także wiele imprez towarzyszących wydarzeniu.

Przez 10 dni Festiwalu widzowie będą mieli możliwość zobaczyć filmy docenione na najlepszych międzynarodowych festiwalach przez jury, dziennikarzy, a także publiczność. W tym roku festiwalowicze będą mogli wybierać z około 80 tytułów. Część z nich będzie można zobaczyć przedpremierowo.

Ważnymi elementami festiwalu będą warsztaty, seminaria oraz spotkania z polskimi i zagranicznymi gośćmi.

Trzonem programu Festiwalu będzie przegląd wybranych produkcji z najważniejszych festiwali na świecie m.in. w Cannes, Berlinie, Wenecji, Karlowych Warach, Locarno, Montrealu, San Sebastian, Toronto czy Sundance. Program uzupełniony zostanie perełkami z mniejszych festiwali m.in. z Cottbus, Toronto, Mannheim, Rzymu czy Salonik, a także filmami wskazanymi przez Europejską Akademię Filmową i Amerykańską Akademię Filmową.

– WIOSNA FILMÓW jest platformą umożliwiającą polskiej publiczności zobaczenie i samodzielną ocenę filmów, święcących triumfy na najważniejszych festiwalach świata. A zatem uczestnictwo w tym, co wyznacza trendy w kinie artystycznym, często mało obecnym w głównym obiegu kinowym w Polsce – mówi Michał Myśliński, dyrektor programowy i główny selekcjoner WIOSNY FILMÓW.

Jako film otwarcia Festiwalu widzowie zobaczą komediodramat SUBTELNOŚĆ (L’hermine) reż. Christian Vincent, nagrodzony za scenariusz i główną rolę męską na MFF w Wenecji. Pokaz na Wiośnie Filmów będzie polska premierą filmu.

Na Festiwalu premierowo będzie można zobaczyć także wiele innych filmów, w tym m.in. film otwarcia ostatniego MFF w Cannes Z PODNIESIONYM CZOŁEM (La tête haute) reż. Emmanuelle Bercot z Catherine Deneuve w roli głównej, a także PYCHĘ (La vanité) reż. Lionel Baier, prezentowaną na festiwalach w Locarno i Cannes uwodzicielską i pełną tajemnic czarną komedię, w której nic nie jest takie, jak się wydaje.

Więcej informacji na stronie: www.facebook.com/wiosnafilmow