Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

23. Przegląd Kabaretów PAKA

Od 18 do 22 kwietnia w "klimatyzowanej sali" w krakowskiej Rotundzie odbywać się będzie 23. Przegląd Kabaretów PaKA. W trakcie elimacji spośród 127 kabaretów wybrano 8 najlepszych, które zmierzą się w boju o tytuł laureata 23. PaKI. Na scenie pojawią się także gwiazdy polskiego kabaretu, m.in.: Ani Mru Mru, Łowcy.B, Neo-Nówka oraz ubiegłoroczny zwycięzca konkursu – kabaret Limo.

Co roku gotowość walki o nietypowe, śmieszne nagrody i laur pierwszeństwa zgłasza ponad 100 grup początkujących i takich, które próbowały swoich sił w poprzednich edycjach krakowskiej imprezy, pochodzących z całej Polski. Tylko 8 z nich staje do ostatecznej rozgrywki. A jest się o co bić, bo Grand Prix PAKI, oprócz sławy, bywa, że niesie ze sobą takie rarytasy, jak termos z dedykacją Jacka Kuronia, partia szachów z JM rektorem UJ profesorem Aleksandrem Kojem, spacer po krakowskim ZOO w towarzystwie księdza profesora Józefa Tischnera, śniadanie w barze mlecznym z Piotrem Skrzyneckim, grzebień Stanisława Tyma (w dobrym stanie!) czy portfel Leszka Balcerowicza.
To na PACE właśnie debiutowali słynni dziś kabareciarze, tacy jak: Potem, Koń Polski, Paka, Kabaret Moralnego Niepokoju, Grupa Rafała Kmity, Ani Mru Mru, Ireneusz Krosny, Grzegorz Halama czy Formacja Chatelet z dwoma Adamami. Bo Przegląd Kabaretów PAKA, jak mawia wieloletni przewodniczący Jury Stanisław Tym: „To jedyna PAKA, w której pobyt jest radością i szczęściem, a chwile w niej spędzone są piękne i jedyne”.

Program 23. Przeglądu Kabaretów PaKA:

18.04. (środa) 

19.00: „CZTERY PORY ROKU i 10 LAT GRUPY Mo CARTA“
Tylko im udało się z takim mistrzostwem połączyć satyrę z muzyką. Energetyczna Grupa Mocarta, która po każdym występie zbiera owacje publiczności, debiutowała na PACE dokładnie 10 lat temu. Z tej okazji zapraszamy na koncert jubileuszowy, w którym wystąpią znakomici, zaprzyjaźnieni z kwartetem artyści, wśród nich: Artur Andrus, Katarzyna Zielińska, Katarzyna Jamróz, Katarzyna Pakosińska, Affabre Concinui , Andrzej Poniedzielski, Magda Umer, Piotr Bałtroczyk.

19.04. (czwartek)

17.00: PREZENTACJE KONKURSOWE CZ.1 

20.30: „OD PAKI DO PAKI”

CZYLI KABARETOWA JAZDA BEZ TRZYMANKI”    
 
Jest to wieczór autorski kabaretu Neo-Nówka, który pojęcia takie jak „moherowy kapturek” lub ”liga patologicznych rodzin” na stałe wprowadził do  kabaretowego słownika. Tego wieczora  zamierzają ostro rozliczyć się z polską sceną polityczną, chociaż sami są bohaterami niejednej scenicznej afery. Wesprą ich w tym dziele prawdziwi mistrzowie humoru: Robert Górski z Kabaretu Moralnego Niepokoju, Jacek Fedorowicz oraz kabarety: Jachim Presents, Łowcy.B, Limo, Kabaret To za Duże słowo.

24.00:  „POWRÓĆMY JAK ZA DAWNYCH LAT”  
Bardzo klimatyczny koncert piosenki przedwojennej. Klimatyczny ponieważ przedwojenne będzie wszystko: sala, scenografia, muzyka, stroje artystów, ale również stroje publiki. Gości zapraszamy bowiem w smokingach, sukniach i wężach boa. Po lampce szampana zapraszamy  wszystkich na bal. Również „przedwojenny”. Koncert przygotowali i wykonują artyści związani z zielonogórskim zagłębiem kabaretowym.

20.04. (piątek)

16.00: „OD PAKI DO PAKI” CZYLI RYSUNKOWY PRZEGLĄD ROKU
wernisaż prac Henryka Sawki

17.00: PREZENTACJE KONKURSOWE CZ.2
   

21.00: „NIEWIDZIANE, NIESŁYSZANE” 
Prawdziwy premierowy koktajl humoru w różnych odmianach. Z nowymi programami wystąpią nieokiełznani Łowcy. B,  znany z nadzwyczajnych rekwizytów  kabaret DNO, najlepszy polski mim Ireneusz Krosny oraz Grzegorz Halama w zupełnie nowej roli.  Na tym nie koniec niespodzianek, bowiem wieczór poprowadzą – po raz pierwszy razem – Artur Andrus i Marylka z kabaretu Jurki.

21.04 (sobota)

16.00: POMPONIAŻ 
„Pijany lekarz operował nie tą nogą” Ten i wiele innych artykułów satyrycznego miesięcznika Nowy Pompon będzie można przeczytać podczas wernisażu, który odbędzie się w Rotundzie. W programie również spotkanie z autorami tekstów.

17.00: „TRENDY I MODY CZYLI ŻYCIE W MIEJSKIEJ DŻUNGLI”
Jak wygląda życie prawdziwego mieszczucha? Telewizja, reklamy, knajpy, szukanie pracy za granicą. czasem może trafi się miłość, ale za to leniwa niedziela niemal zawsze. Zapraszamy na zwariowany kabareton miejski, w którym wystąpią kabarety: Ani Mru Mru, Grupa Rafała Kmity,  Jurki, Made in China, DKD, Słuchajcie, Kabaret Młodych Panów. Całość poprowadzi znakomity Tomasz Jachimek ( prywatnie mieszczuch z Warszawy) Reżyseria: Krzysztof Niedźwiedzki.

21.00: KONCERT FINAŁOWY LAUREATÓW
23. PRZEGLĄDU KABARETÓW PAKA 2007
Podczas dwóch dni zmagań konkursowych wszystko zdarzyć się może, a temperatura będzie wysoka aż do późnej piątkowej nocy, kiedy poznamy ostateczny werdykt jury.  Podczas koncertu finałowego wystąpią dla Państwa zwycięzcy tegorocznej PAKI.

22.04 (niedziela)

19.30: „007 czyli KODEKS AGENTA DOSKONAŁEGO”  
TELEWIZYJNY KONCERT GALOWY
Z UDZIAŁEM LAUREATÓW
23 PAKI
Losy Agenta 007 są najbardziej fascynującą  opowieścią, jaka „zdarzyła się” ludzkości. To historia dla kinomanów, moli książkowych, marzących o przygodach dużych chłopców i marzących o pięknych kobietach chłopców w każdym wieku. Jak się okazuje to historia przede wszystkim dla kabareciarzy! W  koncercie wystąpią kabarety: Ani Mru Mru, Jachim Presents, Formacja Chatelet, Grzegorz Halama, Ireneusz Krosny oraz Roman Żurek (kabaret Neo-Nówka). A  Bonda- jak zawsze -zasilą piękne kobiety: Katarzyna Piasecka i Agnieszka Marylka Litwin.

Więcej informacji na stronie: www.paka.pl