Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

24-26 kwietnia – East meets West

Tam, gdzie Wschód spotyka Zachód, czyli międzynarodowy studencki kongres naftowy.

Międzynarodowy Studencki Kongres Naftowy „East meets West” to jedno z największych i najbardziej znanych przedsięwzięć tego typu na świecie. Jest on organizowany przez Polską Sekcję Studencką SPE (międzynarodowego stowarzyszenia inżynierów naftowych), działającą przy Akademii Górniczo – Hutniczej. Kongres corocznie gromadzi około 400 uczestników ze wszystkich stron świata.

W tym roku, w dniach 24-26 kwietnia w murach AGH odbędzie się czwarta już edycja „East meets West”. Kolejny raz do Krakowa na trzy dni zjadą najzdolniejsi studenci, przedstawiciele znanych firm naftowych oraz wybitne autorytety związane z branżą. Pojawi się około 80 przedstawicieli przemysłu oraz około 120 studentów z 22 państw, reprezentujących ponad 30 uniwersytetów.

W ciągu tych trzech dni będziemy mogli śledzić zmagania żaków w dwóch konkursach prac studenckich. Pierwszy z nich wyłoni autora najlepszej prezentacji, natomiast drugi twórcę najlepszego plakatu. Tematyka prac dotyczyć będzie głównie zagadnień z zakresu wiertnictwa, eksploatacji złóż, geologii, geofizyki oraz energetyki. Oprócz prezentacji swoich rówieśników, uczestnicy wysłuchają także wykładów wybitnych przedstawicieli przemysłu. Bardzo ważna dla studentów będzie Sesja Karierowa, podczas której zaprezentują się i przedstawią swoją ofertę zaproszone przez nas firmy naftowe, główni przedstawiciele przemysłu. Przez cały czas odbywać się będą sesje rekrutacyjne do kilku z tych firm, a wszystkie osoby zainteresowane ofertą którejś z nich będą mogły zaspokoić swoją ciekawość poprzez rozmowę z przedstawicielami firm podczas targów, które będą się odbywać przez cały czas w hallu budynku U-2, gdzie gościć będzie kongres. Na zakończenie studenci będą mogli rozwinąć swoje umiejętności podczas warsztatów tematycznych.

Uczestnicy kongresu bardzo cenią sobie wyjątkową atmosferę, jaka od początku otacza całe wydarzenie. „East meets West” jest jedną z niewielu okazji do wymiany poglądów, idei i doświadczeń pomiędzy inżynierami z wieloletnim doświadczeniem oraz studentami dopiero wkraczającymi w świat przemysłu. Uczestnicy mają możliwość zaprezentowania wyników swoich badań naukowych oraz zapoznania się z ofertą, jaką mają dla nich zaproszone firmy. Oprócz tego studenci mogą się wiele dowiedzieć o najnowszych rozwiązaniach technologicznych, o których nie przeczytają w żadnych podręcznikach akademickich. „East meets West” jest także doskonałą okazją do nawiązania międzynarodowych przyjaźni. Corocznie mamy bowiem przyjemność gościć studentów z kilkudziesięciu krajów, nie tylko z Europy, ale też z Azji, Afryki, Australii i obu Ameryk.

Wszystkich zainteresowanych kongresem „East meets West” zapraszamy na naszą stronę internetową www.spe.net.pl/emw oraz na nasz fanpage na facebooku! Znajdziecie tam więcej informacji o tegorocznym kongresie oraz jego poprzednich edycjach.