Lady Pank – królowie polskiego rocka – tysiące koncertów, armia fanów, masa przebojów – to rockandrollowa machina, która z niezmiennym impetem toczy się od 25 lat.
Premiera najnowszej płyty zespołu Lady Pank „Strach się bać”, promowana przez singiel o tym samym tytule, będzie miała miejsce 28 maja 2007 roku.
Kiedy w 1981 roku wspaniały gitarzysta Jan Borysewicz wraz z Andrzejem Mogielnickim – zasłuchanym w Rolling Stones autorem tekstów i menadżerem – postanowili założyć zespół Żużel, przemianowany wkrótce na Lady Pank, nie spodziewali się, że powołują do życia legendę. Potrzebowali pola do realizacji swoich rockandrollowych wizji. Dokładnie przemyśleli skład, rodzaj wykonywanej muzyki, stroje, a nawet aparycję muzyków i kwestię dyscypliny podczas prób… Tak dopracowany pomysł na zespół okazał się strzałem w dziesiątkę. Wystartowali od przeboju – jeszcze kompletując skład nagrali z towarzyszeniem muzyków sesyjnych „Małą Lady Pank”. W pierwszym składzie znaleźli się w końcu: Jan Borysewicz (gitara prowadząca, wokal), Janusz Panasewicz (wokal), Edmund Stasiak (gitara}, Paweł Mścisławski (gitara basowa) i Jarosław Szlagowski (perkusja). W 1982 roku ukazała się pierwsza płyta zespołu zatytułowana po prostu „Lady Pank”. I tak wszystko się zaczęło…
Rozpętało się Lady Pankowe szaleństwo – koncerty i hit za hitem: „Kryzysowa narzeczona”, „Vademecum skauta”, „Mniej niż zero”, „Zamki na piasku”. Czas przynosił kolejne płyty i kolejne hity. W 1985 Lady Pank ruszył na podbój świata – koncertował w Wielkiej Brytanii, ZSRR, Finlandii, USA, na festiwalu MIDEM w Cannes. Kolejne zmiany w składzie nie przeszkadzały grupie w nagrywaniu kolejnych przebojowych płyt aż do 1991 roku, kiedy muzycy postanowił zrobić sobie przerwę.
1994 rok otworzył nową erę – wznowienie działalności zespołu. Już w odnowionym składzie: obok dwóch liderów (Borysewicza i Panasiewicza): zagrali Andrzej Łabędzki (gitara), Krzysztof Kieliszkiewicz (gitara basowa – ex „Latawce”) i Kuba Jabłoński (perkusja – ex „Gardenia”, „Kazik na żywo”). Powstała płyta „Nana” i znów ruszyła koncertowa machina. Nowy skład na dobrze okrzepł w 1998 roku, kiedy ukazała się ich kolejna płyta „Łowcy głów”, sięgająca najlepszych tradycji Lady Pank.
W 2000 roku Lady Pank z hukiem obchodzili osiemnastkę, robiąc przy okazji prezent fanom w postaci płyty, „Nasza reputacja”, natomiast w 2002 roku po 15 letniej przerwie powrócił do współpracy z zespołem Andrzej Mogielnicki. Znów wspólnie stworzyli przeboje, m.in. „7-me niebo nienawiści”.
Dziś 25-letnia Lady Pank inspiruje kolejne pokolenie fanów – nadal nagrywa, koncertuje i ma się dobrze. I chyba już zawsze aktualne będzie wypowiedziane jakiś czas temu przez Jana Borysewicza zdanie: „Nigdy nie rozwiążę tego zespołu