Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

5. Festiwal Plakatu Reklamowego Barbakan 2010

Temat tegorocznego konkursu, do którego zaproszenie zostali studenci i absolwenci akademii sztuk pięknych z całej Polski, brzmi: „Masz głos, masz wybór”.

 
 
 
Po zeszłorocznym ekologicznym nastawieniu, tym razem organizatorzy postawili na zaangażowanie społeczne. Plakat ma sprawić, by Polacy uwierzyli, że zaangażowanie w sprawy publiczne oznacza poprawę jakości ich życia, a udział w wyborach nie sprowadza się jedynie do zakreślenia pola przy osobie jakiegoś kandydata, lecz jest wyrazem troski o nasze wspólne dobro.

Nagrodzone plakaty znajdą się na wystawie głównej w krakowskim Barbakanie (22 kwietnia – 23 maja) oraz zostaną wykorzystana w kampanii koalicji profrekwencyjnej prowadzonej pod hasłem „Masz głos, masz wybór” zainicjowanej przez Fundację imienia Stefana Batorego.

Wystawie głównej towarzyszyć będzie autorska prezentacja plakatów Jerzego Skakuna i Joanny Górskiej (od 6 maja w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej), wystawa plakatów związana z tegorocznym Rokiem Chopinowskim (na Plantach) oraz ekspozycja historycznych winiet zakładów fotograficznych (Galeria Loża).

źródło informacji: www.karnet.krakow.pl/ www.krakow.pl/