Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

51. Studencki Festiwal Piosenki

W dniach 15-17 października odbędzie się 51. Studencki Festiwal Piosenki. Najważniejszą częścią festiwalu, ugruntowaną pięćdziesięcioletnią tradycją, jest konkurs, który co roku ściąga do Krakowa kilkudziesięcioosobową grupę jego finalistów.

Studencki Festiwal Piosenki jest jednym z najstarszych w Polsce i najstarszym krakowskim festiwalem artystycznym. Jego pierwsza edycja odbyła się w 1962 roku.

Co roku festiwal gromadzi ponad 400 artystów. W gronie laureatów festiwalu znaleźli się m. in. Ewa Demarczyk, Zdzisława Sośnicka, Urszula Sipińska, Maryla Rodowicz, Marek Grechuta, „Wolna Grupa Bukowina” z Krakowa (lider zespołu, Wojtek Bellon, stał się symbolem poetyckiej ballady, a nagroda jego imienia jest corocznie przyznawana na festiwalu najlepszym autorom z Krakowa). Prawdziwą sensacją XX Jubileuszowego Festiwalu (1984) było pojawienie się siedemnastoletniego licealisty – Grzegorza Turnaua z Krakowa, który okrzyknięty został następcą Marka Grechuty.

Najważniejszą częścią festiwalu, ugruntowaną pięćdziesięcioletnią tradycją, jest konkurs, który co roku ściąga do Krakowa kilkudziesięcioosobową grupę jego finalistów. Pointą konkursu jest koncert jego laureatów, będący pierwszą częścią festiwalowego finału. Jego druga część, mająca charakter „koncertu specjalnego”, jest oryginalnym, za każdym razem specjalnie z tej okazji wykreowanym wydarzeniem o wysokich walorach artystycznych. Podczas 51. SFP będzie nim autorski koncert BEATY BANASIK zatytułowany „NIEWYKORZYSTANE FRAGMENTY LISTÓW”.

Program Festiwalu

15.10.2015. czwartek
Małopolski Ogród Sztuki ul. Rajska 12

11:00    Przesłuchania konkursowe

16.10.2015. piątek
Małopolski Ogród Sztuki ul. Rajska 12

11:00    Przesłuchania konkursowe


17.10.2015. sobota

Małopolski Ogród Sztuki ul. Rajska 12

18:00    Koncert Finałowy
Część I:    Koncert Laureatów 51 SFP
Część II:    „TyJaMy – czyli Niewykorzystane Fragmenty Listów” scen. i reż. Beata Banasik

Więcej informacji na stronie: www.studenckifestiwal.pl