Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

7 dni w Hawanie – filmowa podróż Benicio Del Toro – w kinach od 12 kwietnia

Filmowa podróż do królestwa rumu, cygar i ognistej salsy. Przygodę życia przeżyje tu sam Emir Kusturica, a debiutujący w roli reżysera Benicio Del Toro spróbuje swych sił po drugiej stronie kamery. „Reżyseria jest niczym dobry seks” – mówi wszechstronnie utalentowany laureat Oscara, Złotego Globu i BAFTY. Kubańska fiesta w polskich kinach rozpocznie się w kwietniu tego roku.

Dwadzieścia lat pracy przed kamerą może zmęczyć każdego.” – mówi Del Toro. „Dlatego dobrze jest przewietrzyć umysł i spróbować czegoś nowego. Oczywiście nie będę Was czarował. Przejście od aktorstwa do reżyserii bywa przytłaczające. To uczucie, które można porównać do chwili, gdy porywa cię morska fala. Rzuca tobą niemiłosiernie i w końcu nie wiesz, gdzie jest góra, a gdzie dół. Ale z drugiej strony była to jedna z najlepszych chwil w moim życiu. Teraz wiem, że reżyseria jest niczym jedzenie wielgachnego steku albo… dobry seks.”

 

Film producentów nagrodzonego Oscarem dzieła Stevena Soderbergha „Traffic”, rozgrywający się w ciągu tygodnia w stolicy Kuby. Pełen energii, nowoczesny i eklektyczny portret miasta, widzianego oczami mieszkańców i zachwyconych przyjezdnych, których losy przewijają się w kilku barwnych epizodach. Każdy dzień stanowi segment reżyserowany przez innego twórcę. Wśród nich są Julio Medem („Krowy”, „Lucia i seks”), Laurent Cantet (nagrodzona Złotą Palmą „Klasa”), debiutujący za kamerą Benicio del Toro, Gaspar Noé („Nieodwracalne”, „Wkraczając w pustkę”), Pablo Trapero („Lwica”) i Elia Suleiman („Czas, który pozostał”, „Boska interwencja”). Scenariusz „7 Dni w Havanie” jest dziełem kubańskiego powieściopisarza Leonardo Padury Fuentesa.

 

Zwiastun filmu można obejrzeć na kanale KINO ŚWIAT na Youtube: http://www.youtube.com/watch?v=wtPxzgp8cXQ