Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

8. Letnia Akademia Filmowa

Od 10 do 19 sierpnia malowniczo położony Zwierzyniec zmamieni się w małe miasteczko filmowe. Około 250 filmów na pięciu ekranach! Zapraszamy!

Głównym bohaterem 8. edycji przeglądu będzie Carlos Saura. Obejrzymy blisko 20 filmów hiszpańskiego mistrza, z których prawie połowa nie gościła do tej pory w polskich kinach. Jest to pierwsza tak duża retrospektywa twórczości tego reżysera. Ale to oczywiście nie wszystko. Czeka na nas 10 wspaniałych dni, którym rytm będą nadawać ambitne, dobre filmy, ciekawa, nowa muzyka oraz inspirujące spotkania. Możemy się spodziewać zarówno fabuł, dokumentów jak i animacji, rozmów z twórcami, wykładów i dyskusji. Co więcej LAF to również spektakle teatralne i koncert muzyczne. Natomiast na wszystkich, którzy zechcą rozprostować kości po wielogodzinnym oglądaniu filmów czeka trasa rowerowa po Roztoczu (Zwierzyniec-Józefów). Została ona umieszczona w dziesiątce najlepszych tras, jako znakomicie przygotowana, ciekawa pod względem przyrodniczym oraz oddalona od uciążliwych tras komunikacyjnych.
W programie znalazł się także dział: Kino w pięciu smakach, czyli przegląd kinematografii azjatyckiej takich twórców jak: Zhang Yimou, Tran Anh Hung, Kim Ki-duk. Produkcje węgierskie znalazły się w cyklu zatytułowanym: Filmowa inwazja Hunów, natomiast czeskie w From Praga with love. Ponadto, retrospektywa filmów Theo Van gogha, Inne światy, Jak w rodzinie oraz tradycyjne cykle LAFu: Filmy w sieci, Klubowy karnet, Festiwalowe remanenty (repliki najważniejszych polskich festiwali filmów dokumentalnych), Kino nocne (pokazy plenerowe na dziedzińcu zabytkowego browaru) oraz imprezy towarzyszące (spektakle, koncerty). Obchodzony będzie także jubileusz Studia Miniatur Filmowych oraz Studia Filmowego, w ramach którego zobaczymy najwybitniejsze filmy powstałe w tych znaczących dla polskiej kinematografii studiach.
Szczegółowych informacji szukajcie na stronie festiwalu: www.laf.net.pl