Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Profil pracodawcy

 

ABB 
www:
new.abb.com/pl/kariera

 

 

 

 

 

 

Jesteśmy liderem branży technologicznej, działającym w czterech głównych obszarach: Elektryfikacji, Automatyce Przemysłowej, Systemach Napędowych oraz Robotyce i Automatyce Dyskretnej. Prowadzimy cały zakres działalności – od badawczej, przez biznesową, po wytwórczą. Na co dzień pracujemy nad rozwiązaniami, które odnoszą się do najważniejszych problemów współczesności. U nas masz realny wpływ na kształtowanie otaczającej Cię rzeczywistości. 

 

Adresy:

 

WARSZAWA

Siedziba Spółki ABB Sp. z o.o.

ul. Żegańska 1

 

 

KRAKÓW

Globalne Centrum Usług Wspólnych

ul. Przy Rondzie 4

Korporacyjne Centrum Badawcze

ul. Starowiślna 13A

 

 

ALEKSANDRÓW ŁÓDZKI

Zakład Urządzeń Przekształcania Mocy i Napędów

Zakład Silników Elektrycznych

ul. Placydowska 27

 

ŁÓDŹ

Fabryka Aparatury Niskich Napięć

ul. Lodowa 88

 

» zobacz oferty pracy tej firmy «

Kim jesteśmy

 

ABB (ABBN: SIX Swiss Ex) jest wiodącą globalną firmą inżynieryjną, która stymuluje transformację gospodarek i społeczeństw, budując ich przyszłość w sposób wydajny i zrównoważony. Wzbogacając produkty elektryfikacji, robotyki, automatyki i systemów napędowych o inteligentne oprogramowanie, ABB wyznacza nowe granice technologii i poziomy efektywności. Za sukcesem firmy stoją 144 tys. utalentowanych pracowników w ponad 100 krajach, którzy kontynuują trwającą ponad 130 lat historię ABB. www.abb.com  

 

ABB W POLSCE

Od ponad 25 lat firma jest obecna w Polsce, gdzie zatrudnia ponad  5000 osób w 13 fabrykach i 25 biurach, prowadząc pełen zakres działalności biznesowej – od badań i rozwoju, przez projekty inżynieryjne i produkcję, aż po sprzedaż i serwis. Zakłady produkcyjne obsługują zarówno rynek lokalny, jak również eksportują produkty do krajów całego świata. W Krakowie zlokalizowane są trzy ważne centra eksperckie: Korporacyjne Centrum Technologiczne, które specjalizuje się w rozwiązaniach z zakresu elektroniki, robotyki i energetyki solarnej i jest jednym z 7 centrów badawczych ABB na świecie; Polskie Centrum Rozwoju Oprogramowania, które dostarcza oprogramowanie dla biznesów ABB oraz największe Globalne Centrum Usług Wspólnych (GBS), które świadczy usługi z zakresu finansów, zarządzania zasobami ludzkimi, zarządzania systemami informatycznymi oraz łańcuchem dostaw dla klientów ABB na całym świecie.

 

Kogo szukamy?

Do naszego zespołu poszukujemy osób o zróżnicowanym profilu zawodowym – począwszy od stanowisk produkcyjnych, poprzez wykwalifikowanych inżynierów, aż po funkcje biznesowe. Zapraszamy zarówno absolwentów szkół technicznych, jak również studentów kierunków ekonomicznych, informatycznych, filologii i zarządzania. 

Potrafisz odnaleźć się w dynamicznym środowisku? Jesteś ambitny oraz gotowy na angażującą, ale i pełną wyzwań pracę? Z pewnością odnajdziesz się w naszym zespole!

 

Jakie możliwości kariery oferujemy?

Mimo iż na co dzień zajmujemy się nowymi technologiami, w ABB najważniejszy jest dla nas człowiek. Dlatego też wszyscy nasi pracownicy na początku roku ustalają ze swoimi managerami plan działania i dobierają do niego indywidualną ścieżkę rozwoju. W ABB to Ty planujesz swoją karierę – my stwarzamy Ci warunki, by pomóc Ci zrealizować ten plan.

 

Jakie wartości cenimy?

Swoją kulturę opieramy przede wszystkim na uczciwości i wzajemnym zaufaniu. Inspirujemy i zachęcamy do działania. Z przyjemnością  dzielimy się własną wiedzą i doświadczeniem, ale i sami czerpiemy je od pracowników – nasze szeregi zasilają bowiem osoby o różnych pasjach, zdolnościach i zainteresowaniach. Rozumiemy wagę społecznej odpowiedzialności biznesu, dlatego zachęcamy naszych pracowników do działalności charytatywnej i wolontariatu. Zapewniamy równość szans, wspieramy odmienność i różnorodność – to one stanowią o naszym bogactwie oraz sprawiają, że jesteśmy w tym miejscu, co obecnie i śmiało możemy sięgać po więcej.

 

Jakie warunki pracy oferujemy?

Nasze lokalizacje w całej Polsce różnią się między sobą, lecz ich wspólnym mianownikiem jest wysoki komfort pracy. Fabryka w Aleksandrowie Łódzkim jest jedną z najnowocześniejszych w Polsce. Tych, którzy nie mają własnego środka transportu, na miejsce dowiezie autobus pracowniczy. W Krakowie działamy w ścisłym centrum miasta. Biura różnią się od siebie – Pałac Pugetów przy ulicy Starowiślnej  jest budynkiem zabytkowym, z wyjątkową atmosferą, a nasz biurowiec przy Rondzie Mogilskim  bardzo nowoczesną i funkcjonalną przestrzenią do pracy. Oba te miejsca łączy niesamowity widok z najwyższych pięter, a także liczne strefy relaksu w tym m.in.: do gry w piłkarzyki, ping-ponga czy też przytulna biblioteka.

Programy rozwojowe

W jaki sposób wspieramy rozwój naszych pracowników?

 

W ABB angażujemy się w rozwój pracowników tak samo, jak w rozwój działalności. Nasz katalog szkoleniowy jest wypełniony zarówno kursami technicznymi, jak i tymi, które wspierają umiejętności miękkie. Co więcej, każdy pracownik może wykorzystać swój budżet szkoleniowy na kursy, konferencje branżowe lub na naukę języka obcego.  Dodatkowo dwa razy do roku organizujemy Knowledge Sharing Month – nasi pracownicy mogą wcielić się wówczas w rolę trenerów, prezentując innym nie tylko swoją wiedzę wykorzystywaną w pracy, ale także pasje czy hobby.

 

Twoje miejsce w ABB – staże

 

Jesteśmy przekonani, że młodzi ludzie zawsze wnoszą pozytywną energię do organizacji. Dlatego ich rozwój jest dla nas tak ważny. Robimy wszystko, żeby nasze programy stażowe były dla Was jak najbardziej atrakcyjne.

 

W lokalizacjach, w których znajdują się nasze fabryki, co roku uruchamiamy Program Praktyk Letnich dla studentów kierunków technicznych. Dzięki niemu praktykanci mogą zapoznać się ze specyfiką pracy w zakładzie produkcyjnym, wspierając poszczególne działy w realizowanych projektach. W Krakowie z kolei nabór na staże odbywa się przez cały rok.

 

Dogodne lokalizacje oraz elastyczny czas pracy sprawiają, że połączenie stażu ze studiami jest możliwe. Co dzień udowadnia to ponad 200 studentów, zarówno kierunków technicznych i informatycznych, jak i tych związanych z zarządzaniem czy ekonomią/finansami.

 

Raz w roku ruszamy z Globalnym Programem Praktyk związanym z konkretnym obszarem działalności firmy.

To szansa na zdobycie doświadczenia w międzynarodowym środowisku ABB i realizację konkretnych zadań

pod okiem mentora, a także możliwość poczucia prawdziwej odpowiedzialności biznesowej już na początku kariery zawodowej.

W ramach szkoleń stanowiskowych, kształcenia formalnego i opieki mentorów, studenci mają możliwość zdobycia wiedzy z konkretnego obszaru, a także rozwoju kompetencji osobistych. Uczestnicy od samego początku biorą udział w opracowywaniu własnego planu szkolenia, opierającego się na indywidualnych zainteresowaniach i potrzebach rozwojowych.na zdobycie doświadczenia w międzynarodowym środowisku ABB i realizację konkretnych zadań pod okiem mentora, a także możliwość poczucia prawdziwej odpowiedzialności biznesowej już na początku kariery zawodowej.

 

 

Global Trainee Program jest skierowany do absolwentów posiadających maksymalnie 1,5 roku doświadczenia zawodowego, którzy poza wiedzą związaną z konkretnym obszarem działalności i płynną znajomością języka angielskiego cechują się również:

  • zdolnościami przywódczymi i menedżerskimi,
  • „globalnym” sposobem myślenia i chęcią rozwoju kariery międzynarodowej,
  • dojrzałym charakterem i odpowiedzialnością,
  • motywacją do pracy i zdobywania wiedzy,
  • gotowością do pracy zespołowej,
  • elastycznością i otwartością na nowe pomysły,
  • umiejętnościami komunikacyjnymi i kompetencjami społecznymi.

 

Proces rekrutacyjny

Prowadzimy wiele rekrutacji, ale przy każdej staramy się udzielić Kandydatowi odpowiedzi zwrotnej. Jeśli masz jakieś pytania lub chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na temat swojej rekrutacji – skontaktuj się z nami! Z chęcią rozwiejemy wszelkie Twoje wątpliwości.

 

Do pracy w ABB szukamy osób ambitnych i zorientowanych na własny rozwój. Jeśli więc ukończyłeś jakieś kursy lub posiadasz ciekawe zainteresowania – pochwal się nimi! Ukażą Cię one jako osobę aktywną, co z pewnością zwiększy Twoje szanse w procesie rekrutacji.

 

Z racji iż często pracujemy w międzynarodowych zespołach, w procesie rekrutacji szczególną uwagę zwracamy na zdolności komunikacyjne, umiejętność pracy w zespole oraz komunikatywną znajomość języka angielskiego.

 

Etap #1 Aplikacja online

Znajdź interesujące Cię ogłoszenie i wypełnij zamieszczony przy nim formularz rekrutacyjny. W ten sposób prześlesz nam aplikację elektroniczną na wybrane przez siebie stanowisko. Aktualne oferty pracy lub staży znajdziesz na stronie: https://new.abb.com/pl/kariera

 

Etap #2 Selekcja CV

Nasz dział rekrutacji zweryfikuje Twoja aplikację, sprawdzając jej zgodność z daną ofertą. Na tym etapie pod uwagę bierzemy także aplikacje Kandydatów, którzy założyli swoje konto w naszym systemie rekrutacyjnym przy okazji wcześniejszych procesów rekrutacyjnych i wyrazili zgodę na udział w przyszłych rekrutacjach. Podczas wstępnej selekcji oceniamy Twoje kwalifikacje i doświadczenie, a także predyspozycje do pracy na danym stanowisku.

 

Etap #3 Pierwsza rozmowa kwalifikacyjna – telefoniczna

Podczas pierwszej rozmowy telefonicznej, nasz rekruter przedstawi Ci szczegóły oferty. Sprawdzi też Twoje podstawowe umiejętności, m.in. językowe, zapyta Cię o doświadczenie oraz oczekiwania dotyczące stanowiska.

 

Etap #4 Druga rozmowa kwalifikacyjna – w biurze

Jeśli pozytywnie przejdziesz pierwszy etap rozmów, nasi rekruterzy zaproszą Cię do kolejnego etapu, jakim jest bezpośrednia rozmowa z przełożonym w siedzibie firmy. W trakcie rozmowy kwalifikacyjnej, zweryfikujemy Twoją wiedzę, umiejętności i doświadczenie, a także kluczowe dla stanowiska kompetencje i dopasowanie do kultury organizacyjnej firmy. W zależności od stanowiska, którego dotyczy rekrutacja, możesz też zostać poproszony o wykonanie krótkiego zadania, sprawdzającego kompetencje wymagane dla danej roli.

 

Etap #5 Przedstawienie oferty

Jeśli dojdziesz do tego momentu – gratulacje! Oznacza to, że najlepiej spośród Kandydatów przeszedłeś wszystkie etapy rekrutacji i pragniemy przyjąć Cię do naszego zespołu. Na tym etapie nasz rekruter złoży Ci konkretną ofertę pracy oraz uzgodni z Tobą warunki oraz szczegóły dotyczące zatrudnienia.

 

Etap #6 Zatrudnienie

Ustaliłeś z rekruterem warunki zatrudnienia? Zapraszamy Cię w takim razie na onboarding, wręczamy służbowy sprzęt i witamy na pokładzie!

Oferty pracodawców