Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Absolvent Talent Days Online – targi pracy w nowym wydaniu!

Panująca na świecie sytuacja znacząco wpłynęła na działalność wielu branż i sektorów, czego efektem jest jeszcze dynamiczniej niż dotychczas zmieniający się rynek pracy. Z pewnością znalezienie nowego miejsca zatrudnienia czy wręcz rozpoczęcie kariery może być obecnie dla młodych osób nie lada wyzwaniem. Jak więc zwiększyć swoje szanse na zdobycie doświadczenia zawodowego?

Przede wszystkim, nie należy się poddawać i tracić nadziei czy też wiary w swoje umiejętności. Koniecznym wręcz może okazać się pogodzenie z faktem, że proces poszukiwania pracy lub stażu może wydłużyć się w porównaniu do statystyk znanych sprzed ogólnoświatowej pandemii. Warto potraktować ten dodatkowy czas nie jako stracony, a wręcz przeciwnie, zyskany – na samorozwój oraz dokładniejsze poznanie pracodawców działających w najbardziej interesujących nas branżach.

 

Kursy i webinaria

 

Udział w kursach i webinarach pozwala na zdobycie nowych i poszerzenie dotychczas posiadanych kompetencji, jak również pozwala na uzyskanie różnego rodzaju wzbogacających nasze CV certyfikatów, poświadczających dane umiejętności. Musimy liczyć się z tym, iż udział w znacznej części z certyfikowanych szkoleń będzie wiązała się z opłatami, natomiast powinniśmy postrzegać je jako inwestycje, które w pewnej perspektywie czasowej zwrócą nam się z nawiązką.

 

Poznaj środowisko biznesowe

 

Równolegle do edukacji, pamiętajmy także o odkrywaniu otaczającego nas środowiska karierowego. Bliższe poznanie danej firmy, jej misji, celów i potrzeb, zwiększa szanse kandydata na potencjalnej rozmowie kwalifikacyjnej, podczas której to będzie on w stanie zaadresować konkretne, kluczowe dla danego pracodawcy kwestie, uprzedzając pytania rekrutera. Analizując profile poszczególnych przedsiębiorstw, jesteśmy również w stanie precyzyjniej określić, czy dana oferta spełnia nasze oczekiwania. Wysokość wynagrodzenia zwykle odgrywa kluczową rolę przy wyborze miejsca pracy, jednak w pewnej perspektywie czasowej pracownicy zaczynają zwracać uwagę na inne, początkowo wydawałoby się, że dodatkowe aspekty, tj. atmosfera w zespole, system i godziny pracy czy zapewniane benefity i możliwości rozwoju.

Gdzie szukać bezpłatnych szkoleń i sprawdzonych informacji – z pierwszej ręki? Na Targach Pracy i Kariery, oczywiście! Grupa Absolvent, wspierająca karierowe ambicje studentów i młodych absolwentów już od przeszło 10 lat, ponownie wychodzi naprzeciw potrzebom kandydatów. W związku z sytuacją epidemiologiczną w kraju, ekipa Absolventa z powodzeniem przeniosła swoje flagowe wydarzenie karierowe – z potężnych kubaturowo hal i stadionów, do domów wszystkich z nas!

 

Absolvent Talent Days Online!

 

Najbliższa edycja targów pracy Absolvent Talent Days Online odbędzie się już w dniach 17-18 marca! Zarejestrowani kandydaci otrzymują dostęp do wirtualnej przestrzeni targowej. Mają tam szansę bezpośredniego kontaktu z kilkudziesięcioma czołowymi pracodawcami z niemal wszystkich branż (m.in. Agencja Wywiadu, Mars, Accenture). Swoje wątpliwości dotyczące warunków zatrudnienia rozwieją poprzez udział w LIVE sesjach Q&A czy też wideorozmowach 1:1.

Po bliższym poznaniu potencjalnych pracodawców, kandydat może zapoznać się z ofertami staży i pracy, w ramach których obecnie prowadzone są rekrutacje i następnie zaaplikować na wybrane z nich – zaledwie 1 kliknięciem! Poszukiwanie zatrudnienia nigdy nie było prostsze – przy rejestracji wystarczy uzupełnić swój profil o zdobyte wykształcenie, doświadczenie i zainteresowania. Resztą zajmują się algorytmy, które prezentują uczestnikom Targów oferty zgodne z ich oczekiwaniami i potrzebami. Absolvent Talent Days Online to również przestrzeń do poszerzania swojej wiedzy oraz zdobywania nowych kompetencji. Taką możliwość gwarantuje bogata oferta praktycznych i bezpłatnych warsztatów z dziedzin takich jak zarządzanie projektami, negocjacje, IT, HR czy Data Science.

Jeśli znajdujesz się na początku swojej drogi zawodowej, koniecznie zarejestruj się na Absolvent Talent Days Online i zwiększ swoje szanse na rynku pracy.


Do e-zobaczenia już 17-18 marca!

Gdańsk/Sopot

Katowice

Kraków

Łódź

Poznań

Warszawa

Wrocław