Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Absolwent UR najlepszym przedsiębiorcą w branży interaktywnej!

Marcin Osman, absolwent Wydziału Inżynierii Produkcji i Energetyki na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie, dnia 17.09.2010 r. został zwycięzcą polskiej edycji konkursu Young Interactive Enterpreneur.

Konkurs organizowany jest co roku przez British Council i ma na celu uhonorowanie osiągnięć i wsparcie młodych przedsiębiorców działających w branży interaktywnej rozrywki i mediów. Polskie eliminacje do pierwszego etapu konkursu odbyły się w Warszawie. W ich ramach wyłoniony został polski Young Interactive Enterpreneur – Marcin Osman.

Poza Marcinem Osmanem, do drugiego etapu konkursu zakwalifikowani zostali młodzi przedsiębiorcy z Chin, Indii, Estonii, Indonezji, Libanu, Argentyny, Kolumbii, Meksyku, Rosji, Arabii Saudyjskiej i Turcji.

Finaliści wyjechali do Wielkiej Brytanii, gdzie odbył się drugi etap konkursu. Uczestnicy mieli za zadanie m. in. przedstawić prezentację na wybrany temat oraz zmierzyć się z pytaniami jury. Oprócz tego finaliści uczestniczyli w licznych szkoleniach i spotkaniach organizowanych przez czołowych przedstawicieli brytyjskiej branży interaktywnej.

 

20 października ogłoszone zostały wyniki finału konkursu Young Interactive Entrepreneur 2010. Zwycięzcą YIE został Anup Tapadia. Jedną z nagród  konkursowych było zaproszenie do Klubu Młodych Przedsiębiorców Działających w Branżach Interaktywnych, które daje możliwość rozwoju zawodowego oraz udziału w przedsięwzięciach związanych z sektorem kreatywnym. Jest to inicjatywa otwierająca szerokie możliwości przed osobami, które zdecydowały się rozwijać swoje przedsiębiorcze umiejętności w branży interaktywnej.