Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

ACK w Gdańsku zmienia oblicze

Wraz z nadejściem nowego sezonu Akademickie Centrum Kultury Uniwersytetu Gdańskiego pokaże swoje zmienione oblicze. Po zeszłorocznych obchodach 25-lecia w swoim kolejnym ćwierćwieczu działalności ACK UG wchodzi w nowy rok akademicki odmłodzone i pełne nowej energii.

W dniach 12-13 października zostanie zaprezentowana nowa siedziba tej instytucji, która mieści się obecnie przy ulicy Wita Stwosza 58/109 w Gdańsku (budynek dawnej stołówki). Wraz z objęciem innej przestrzeni ACK UG przedstawia się także pod nową nazwą własną ”Alternator”. Zgodnie z przybranym kryptonimem animatorzy kultury z Uniwersytetu Gdańskiego chcieliby zasilić Trójmiasto kolejnymi imprezami, licząc także na doładowanie ze strony studentów rozpoczynających edukację. W celu zaproszenia wszystkich żaków do współpracy, pokazane zostanie całe spektrum działalności organizacji podczas tego jesiennego weekendu.
 
Pierwszego dnia nastąpi część oficjalna z udziałem władz uczelni i miasta. Natomiast dzień 13. października przeznaczony został na zaprezentowanie otwartych pracowni wszystkich grup twórczych działających w ramach macierzystej organizacji.
 
Program zacznie się w samo południe od „Masakry Żaka”, czyli morderczej sesji różnych konkurencji i zawodów. Kolejno będzie okazja do wzięcia udziału w warsztatach tańca celtyckiego oraz emisji głosu. Entuzjaści form plastycznych uzyskają wolny dostęp do pracowni sitodruku (najnowszej zdobyczy Kulturalnego Kolektywu UG). Studencka Agencja Fotograficzna UG udostępni w tym czasie swoją ciemnię oraz sprzęt. Po odbywających się równolegle z prezentacjami pokazach filmowych, na scenie przed budynkiem wystąpią zespoły: Zespół Pieśni i Tańca UG „Jantar” im. Zygmunta Kamińskiego, Gabinet Ruchomych Obrazów UG, Teatr Tańca Współczesnego UG, Zespół Tańca Celtyckiego UG „Trebraruna”, Zespół Tańca Celtyckiego UG „Animus Saltandi” oraz Akademicki Chór UG. W części wieczornej inaugurację nowego sezonu w ACK UG zamkną koncerty grupy Pawilon i Lars oraz fireshow dziewczyn z Mamadoo.
 
 
Organizatorzy oraz współtwórcy przedsięwzięcia:
           
            Akademicki Chór Uniwersytetu Gdańskiego
            Dyskusyjny Klub Filmowy UG „Miłość Blondynki”
            Kulturalny Kolektyw Uniwersytetu Gdańskiego
            Mamadoo
            Periodyk filmowy UG „Panoptikum”
            Studencka Agencja Fotograficzna UG
            Teatr Tańca Współczesnego UG
            Zespół Pieśni i Tańca UG „Jantar” im. Zygmunta Kamińskiego
            Zespół Tańca Celtyckiego UG „Animus Saltandi”
            Zespół PAWILON
            Zespół Tańca Celtyckiego UG „Trebraruna”
            Gabinet Ruchomych Obrazów UG