Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Adrenalina: Cropp Baltic Games

Cropp Baltic Games to największy festiwal sportów ekstremalnych w Polsce. Jest to jedno z największych wydarzeń tego typu w Europie. W tej edycji, imprezie towarzyszyła jubileuszowa energia: festiwal obchodził 10. urodziny!

W drodze na mistrzostwa

W Gdańsku, w specjalnie zaaranżowanym miasteczku festiwalowym, zawodnicy z całego świata zmierzyli się w niezwykle efektownych dyscyplinach – deskorolka, BMX oraz DIRT MTB. Sercem zawodów były dwa wielkie skateparki oraz dirtowy tor z ogromnymi skoczniami. Zagwarantowało to niezwykłą widowiskowość imprezy.
Choć Cropp Baltic Games to przede wszystkim zawody deskorolkowe i BMX-owe, nie zabrakło również nowości w postaci konkurencji DIRT BMX oraz DIRT MTB. Zawody DIRT to nic innego jak loty na specjalnie przygotowanym torze, wykonanym z piasku bądź drewna. MTB to skrót oznaczający rower górski. Połączenie konkurencji MTB z zawodami Dirtowymi to jedna z najbardziej popularnych i efektownych widowisk świata ekstremalnego. Warto wiedzieć, że konkurencje SKATE oraz DIRT MTB odbywają się jako istotne przystanki do mistrzostw świata.

Nie tylko sport

Kolejny raz odbyła się bitwa taneczna HYPE UP, w którym zmierzyli się najlepsi tancerze z całego kraju. Dodatkowe atrakcje to Open Skatepark, poducha do skakania, Chillout Zone, targi branżowe, zlot foodtracków oraz cała masa innych świetnych rzeczy!
Wśród wielu branżowych stoisk, charakterystyczny zielony namiot „M” zwracał uwagę ciekawskich. Hostessy TTI Poland wciągały do zabawy, proponując – oprócz możliwości zakupu bibułek, papierosów, tytoniu itp. z portfolio firmy – liczne konkursy. Atrakcyjna formuła przyciągała dziesiątki osób, chcących wziąć udział w akcji. Wielu śmiałków zdecydowało się spróbować swoich sił w zawodach „zwijania skrętów”. Trzeba wiedzieć, że zdolności manualne niewątpliwie pomagają, ale najważniejsze jest tutaj twórcze podejście do tematu. Zawody Roll-Your-Own miały wielu uczestników, ale i sporą liczbę kibiców. Zawodnicy zaprezentowali ciekawe indywidualne pomysły w konkursie RYO, a każdy z uczestników mógł liczyć na drobny upominek.

Tymczasem w namiocie koncertowym zagrali m.in.: Qebonafide, Żabson, Reto, TBA,Tede, Subaru Gang, a afterparty do białego rana rozrkęcili najlepsi DJ’e z północy Polski.
Uczestników Cropp Baltic Games, tak zawodników, jak i widzów, łączy wspólna pasja i porozumienie; takiej atmosfery otwartości i pozytywnego podejścia do świata nie ma nigdzie indziej.