Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

AIESEC rekrutuje

Już w październiku 2007, a dokładniej w jego drugim i trzecim tygodniu, rozpoczyna się ogólnopolska rekrutacja do AIESEC. W czasie tak zwanego AIESEC Week zainteresowani studenci będą mogli zapoznać się z działalnością organizacji. Jego celem jest również zaprezentowanie młodym ludziom realizowanych projektów oraz innych możliwości rozwoju.

Proces rekrutacji do AIESEC składa się z trzech etapów. Na początku studenci wypełniają formularz zgłoszeniowy, w którym przedstawiają umiejętności i doświadczenie. Następnie kandydaci biorą udział w rozmowie z członkami AIESEC oraz w ćwiczeniu grupowym, którego celem jest sprawdzenie ich umiejętności współpracy z ludźmi. Ostatnim etapem jest konferencja lokalna dla nowoprzyjętych członków, podczas której przekazywana jest podstawowa wiedza dotycząca organizacji. Później studenci angażują się już w konkretne projekty, mają możliwość wyjazdu na międzynarodowe konferencje lub na praktykę zagraniczną.
AIESEC jest międzynarodową organizacją studencką, która umożliwia młodym ludziom odkrycie własnego potencjału i rozwój wokół interesujących ich zagadnień, takich jak: CSR, marketing, IT, przedsiębiorczość, edukacja, finanse i rozwój społeczeństwa. Realizacji tego służy Program Rozwoju, w ramach którego członkowie AIESEC mają możliwość sprawdzenia się w tworzeniu i prowadzeniu projektów oraz mogą zdobyć doświadczenie na praktyce w jednym z ponad 100 krajów świata.
 

Źródło: www.aiesec.pl