Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Akademia Lidera – zapraszamy

Czy zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego co trzeci student rezygnuje po pierwszym roku? Dlaczego tak wielu absolwentów uczelni wyższych nie może znaleźć pracy?

Dlaczego tak często nasz czas studiów okazuje się być czasem straconym? Wygodnie jest myśleć, że same studia zapewnią nam sukces zawodowy. Ale tak nie jest. Brakuje nam inicjatywy i pomysłów. Brakuje wizji samych siebie po studiach. Wreszcie brakuje inspiracji. Ale czy można to zmienić?

 

Wierzymy, że można! Tak zrodził się pomysł Akademii Lidera – projektu, który naszym zdaniem pozwala studentom spojrzeć szerzej na swoją przyszłość zawodową. Idea jest naprawdę prosta, ale również wyjątkowa. Organizujemy spotkania, na które zapraszamy inspirujące postacie – naukowców, inżynierów, startupowców, czy ekonomistów – ludzi, którzy odnieśli szeroko pojęty sukces, a teraz chcą się z nami podzielić swoim doświadczeniem.

 

  

 

Ale czym nasz projekt różni się od niezliczonych warsztatów, kursów i wykładów?

 

Nie organizujemy kolejnego TED-a ani wykładu “one-man-show” dla kilkuset osób, ale chcemy żeby uczestnicy naszego projektu mieli szansę osobiście poznać fascynujących ekspertów. Używamy słowa “poznać”, bo nie chodzi o to by przyjść i posłuchać ciekawej historii. To za mało. Chcemy dać studentom możliwość spotkania, na którym będą mogli zadać osobiste pytania, podzielić się swoimi wątpliwościami, skonsultować swoje pomysły, czy po prostu poprosić o radę. Dlatego ograniczamy liczbę uczestników spotkań do 30-35 osób. Czy to rozsądne? Na pierwszy rzut oka wydaje się, że zapraszanie ministra, profesora, czy prezesa dużej firmy dla tak małej grupy to marnowanie potencjału naszych gości. Gdy w ciągu tego roku na jedno spotkanie otrzymywaliśmy ponad 300 zgłoszeń, nasi koledzy pytali nas “Dlaczego nie organizujecie większych spotkań?”

 

 

 

Ale to nie jest nasza idea!

 

Naszym zdaniem tak osobista możliwość poznania naszego gościa wyróżnia Akademię Lidera spośród wielu innych podobnych projektów. Dlatego została tak dobrze przyjęta przez społeczność studencką w całej Polsce! Już ponad 1000 osób wzięło udział w spotkaniach, które zorganizowaliśmy w czterech miastach akademickich: Warszawie, Krakowie, Poznaniu i Szczecinie!

 

 

 

Czy każdy może wziąć udział w Akademii Lidera?

 

Oczywiście! Spotkania mają charakter bezpłatny i otwarty. Wystarczy wysłać swoje zgłoszenie przez stronę Akademii Lidera na Facebooku (https://www.facebook.com/spojrz.szerzej/?fref=ts)

 

 

 

Przyjdź i przekonaj się sam!