Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Akademia Odpowiedzialnego Biznesu 2015 "Współpraca podstawą społecznej odpowiedzialności biznesu"

29 i 30 maja odbyła się Akademia Odpowiedzialnego Biznesu. Jest ona największą konferencją o społecznej odpowiedzialności biznesu dedykowaną studentom. W tym roku hasło główne konferencji brzmiało „Współpraca podstawą społecznej odpowiedzialności biznesu”. Praktyczne warsztaty z profesjonalistami, przedstawiciele środowiska start-upowego i gość specjalny Jacek Walkiewicz – to wszystko odbyło się w Miasteczku Orange.

Pierwszy dzień AOB to rozstrzygnięcie ogólnopolskiego konkursu wiedzy o CSR. Pierwsze miejsce zdobyła Magda Klaja z Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Drugie miejsce przypadło Zuzannie Tomaszuk ze Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie, natomiast trzecie miejsce zajęła Jowita Wieleszczyk z III Liceum Ogólnokształcącego w Gdańsku. Zwycięzcy konkursu wykazali się ogromna wiedzą z zakresu CSR, a konkurencja była niemała. W tym roku w pierwszym etapie konkursu wzięło udział blisko 600 osób osób.

W pierwszym dniu uczestnicy mieli okazję kształtować swoje umiejętności na dwóch warsztatach. Co ważne każdy ze studentów sam wybierał tematykę, która najbardziej go interesuje. Wybór nie należał do łatwych, wśród prowadzących byli: Beata Kenig z ASHOKA, Magdalena Milewska – trenerka i coach,
dr Marta Karwacka, przedstawicielki Henkel Polska, Tomasz Jabłoński i Damian Strzelczyk ze Startup Academy oraz Mateusz Konieczny z Pracowni Inspiracji Kulturalnych.


Drugi dzień Akademii rozpoczął się wystąpieniem gościa specjalnego Jacka Walkiewicza. Jak kształtować swoją drogę życiową, czerpać radość z bycia tu i teraz o tym opowiadał gość specjalny. Uczestnikom przekazał inspirację i energię do działania a to wszystko z ogromną dawką humoru.

W tym dniu odbyły się również warsztaty. Tym razem można było porozmawiać o współpracy międzysektorowej dzięki dr Agacie Rudnickiej z CSR Impact, budowaniu społeczności lokalnych z perspektywy Teresy Jankowskiej z Centrum Wspierania Aktywności Lokalnej lub o budowaniu partnerstwa z NGOsami o czym opowiedziała Monika Kulik z Orange Polska.


Na zakończenie dwóch intensywnych dni uczestnicy zostali zaproszeni na Start up Speed Dating. Pięć stolików tematycznych i dynamiczni moderatorzy sprawili że każde 10 minut ‘randki’ było niezwykłą dawką kreatywności. Moderatorami stolików byli: Łukasz Kaliciński z NotJustShop, Tomasz Szymański z Beginnig Creative Collaboration Agency, Dawid Sokołowski z Sieci Sensownego Biznesu, Sebastian Starzyński z Take Task oraz Karol Popa i Michał Lipka z Chillipopo.

Mamy nadzieję, ze te dwa dni przyniosły uczestnikom dużą dawkę wiedzy, ogrom inspiracji i wiele nowych znajomości. Kolejna Akademia Odpowiedzialnego Biznesu już za rok!

 

Projekt realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.

 


**********************************************

Partnerzy Akademii Odpowiedzialnego Biznesu 2015

Fundacja Kronenberga przy City Handlowym, Henkel, PGNiG

Partnerzy wspierający:

Orange, Ashoka, Stowarzyszenie Centrum Wspierania Aktywności Lokalnej, StartUp Academy, Pracownia Inspiracji Kulturalnych
Patron honorowy:
Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministerstwo Gospodarki
Patroni medialni:
CR Navigator, Manko.pl, Kariera.com.pl, odpowiedzialnybiznes.pl, biznes.pl, dlaStudenta.pl, eurostudent.pl, kampaniespoleczne.pl, studentnews.pl, Semestr.pl, gazetapraca.pl, ekorynek.com, WeAre.pl