Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Akademia Odpowiedzialnego Biznesu – jedyne takie wydarzenie w Polsce

Dwa dni, szkolenia, warsztaty i uczestnicy z całej Polski – kolejna, siódma już edycja Akademii Odpowiedzialnego Biznesu odbędzie się 20-21 kwietnia w Warszawie. Trwają zapisy do udziału w tej ogólnopolskiej konferencji skierowanej do studentów.

Organizatorem „Akademii Odpowiedzialnego Biznesu 2012. Trendy CSR” jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu w ramach programu edukacyjnego Liga Odpowiedzialnego Biznesu.


Odpowiedzialny biznes to odpowiedzialność przedsiębiorstw za ich wpływ na społeczeństwo – tak definiuje tę strategię zarządzania Komisja Europejska. Odpowiedzialny biznes to troska firmy o jej otoczenie – pracowników, konsumentów, ale też środowisko naturalne, odpowiedzialny biznes to inwestycje i zarządzanie. Tak wyglądają też główne tematy tegorocznej Akademii. W wydarzeniu mogą wziąć udział studenci ze wszystkich regionów Polski, uczący się na różnych kierunkach i specjalizacjach, zainteresowani społeczną odpowiedzialnością biznesu i zrównoważonym rozwojem. 

„Akademia to miejsce spotkań zarówno biznesu, jak i organizacji pozarządowych oraz studentów, w tym roku będziemy mówić o najważniejszych trendach związanych z CSR” – mówi Magdalena Andrejczuk, koordynatorka Ligi Odpowiedzialnego Biznesu. – „Warto dodać, że Akademia to nie tylko wiedza i doświadczenie przekazywane podczas warsztatów, ale też nowe znajomości i networking.”

Udział w konferencji jest płatny i wynosi 49 zł. Każdy uczestnik otrzyma certyfikat potwierdzający udział.

 
Zapisy trwają do 6 kwietnia poprzez stronę www.lob.org.pl.
 

Zapraszamy na wydarzenia na FB: https://www.facebook.com/events/151733151615818.

 

Wśród partnerów wydarzenia są: Fundacja Kronenberga przy Citi Handlowy, PwC, Unilver, Orange oraz PGNiG. Patronat honorowy nad konferencją objęła Minister Edukacji Narodowej – prof. Barbara Kudrycka. Patroni medialni to: portal www.odpowiedzialnybiznes.pl, CR Nawigator, Students.pl, dlaStudenta.pl, Euro-student.pl oraz portal odpowiedzialne-inwestowanie.pl.


Liga Odpowiedzialnego Biznesu to program edukacyjny Forum Odpowiedzialnego Biznesu budujący nowe kadry menedżerów i przedsiębiorców, animatorów społecznych, liderów zmian i przede wszystkim odpowiedzialnych ludzi. LOB to też grupa  studentów i studentek – Ambasadorów i Ambasadorek CSR w lokalnych środowiskach. Więcej: www.lob.org.pl.