Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Akademia Przyszłości – wolontariat dla studentów!

Chcesz zacząć nowy rok akademicki w absolutnie wyjątkowy sposób? Weź udział w projekcie Akademia Przyszłości!

Już od października Stowarzyszenie zaczyna nabór wolontariuszy do Akademii Przyszłości WIOSNA – edukacyjnego projektu dla dzieci, któremu patronuje Eurostudent. Drugą propozycją dla studentów, którzy lubią wyzwania, stawiają na własny rozwój i wierzą, że praca na rzecz wspólnego dobra ma sens, jest Szlachetna  PACZKA, znana wcześniej jako Świąteczna PACZKA.
 
Jeśli chcesz zostać jednym z Tutorów AP i zaoferować dzieciom swój czas i wiedzę, zainwestujesz tym samym w ich marzenia. Praca z Kubą w AP uświadomiła mi, że tylko przez to, że dziecko rodzi się w takiej a nie innej rodzinie, jest w zasadzie „stracone” już na starcie.. Dzięki pomocy wolontariuszy ma szansę na odmianę swojego losu – mówiMikołaj, student 3 roku budownictwa na PK –  tutor Kuby.
Akademia Przyszłości obecna do tej pory w Krakowie, Oświęcimiu, Lublinie, Sosnowcu i Kielcach w nowym roku akademickich wkracza również do Poznania, Warszawy, Łodzi, Torunia i Wrocławia. Rekrutacja wolontariuszy będzie trwać cały październik.
 
Jeszcze do połowy października macie również szansę zostać Liderem Szlachetnej PACZKI.
Szlachetna PACZKA to fenomenalna w swej prostocie, ogólnopolska akcja społeczna, której celem jest przekazanie świątecznej pomocy dla najuboższych rodzin. WIOSNA zaprasza liderów do społeczności osób wzajemnie sobie pomagających, którym „nie jest wszystko jedno” i którzy wierzą, że wspólnymi siłami można wywołać uśmiechy na twarzach wielu potrzebujących wsparcia ludzi. W zeszłym roku byłam liderką w SP, to naprawdę fajna przygoda a profesjonalne szkolenia i spotkania z ekspertami to świetna szansa na rozwój swoich umiejętności. a przede wszystkim poczucie, że jest się częścią czegoś wartościowego – mówi Marysia, studentka 2 roku psychologii na UJ.


Joanna Kłosowska


Więcej informacji na: www.wiosna.org.pl


Kontakt
Szlachetna PACZKA : Ula Smuła: ula.s@wiosna.org.p  
Akademia Przyszłości: Ania Stąpór: Anna.s@wiosna.org.
 tel: 012- 421-28-54, 600-291-693, 608-755-263