Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Akademickie Mistrzostwa Polski w Szachach, 6-8 stycznia 2012, Katowice

Chcesz się przekonać jak szybko mogą myśleć polscy arcymistrzowie? A może wolisz śledzić pełne gracji ruchy arcymistrzyń? Wszystko to, a nawet jeszcze więcej możesz zobaczyć w pierwszy weekend stycznia podczas Akademickich Mistrzostwa Polski w Szachach.

Już niebawem, 6 stycznia, rozpocznie się Finał Akademickich Mistrzostw Polski w Szachach. Najlepsi szachiści z całej Polski spędzą w Katowicach 3 dni. Gospodarzem wydarzenia jest Klub Uczelniany AZS Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.


Tegoroczne rozgrywki odbędą się nie tylko na najwyższym poziomie sportowym, ale również organizacyjnym. Zawody rozegrane zostaną w centrum konferencyjnym Hotelu Qubus Prestige.
Na podobnych „wysokościach” będzie można również szukać chwili na odprężenie od sportowych zmagań, bez obniżania lotu
sobotni wieczór spędzimy w SkyBarze ulokowanym na ostatnim 27. piętrze Altusa, najwyższego budynku w Katowicach.


Organizatorzy oprócz zawodów zaplanowali dla uczestników także szereg wydarzeń towarzyszących. Jednym z nich będzie impreza integracyjna w Oku Miasta, które za dnia jest restauracją, nocami zaś zmienia się w miejsce tańców i zabaw młodych katowiczan. Wieczorem 6 stycznia namieszamy na tamtejszym parkiecie to nie szachownica, tu wszystkie ruchy są dozwolone! Na naszych gości czekają m.in. konkursy z atrakcyjnymi nagrodami, tort o północy oraz pokazy tańca.


To tylko niektóre z atrakcji przygotowanych dla uczestników, jednak niewątpliwie są one solidną zapowiedzią niezapomnianych wrażeń! Więcej informacji na stronie http://www.amp.katowice.pl/