Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Akademickie Targi Pracy w Hali Expo

Akademickie Targi Pracy to jedno z najważniejszych przedsięwzięć na ogólnopolskim rynku pracy. Corocznie skupia na sobie uwagę wszystkich najważniejszych pracodawców.

Przy okazji targów mają oni możliwość zaprezentowania swojej oferty rekrutacyjnej aktywnym młodym ludziom – pracownikom jakich poszukują.

Głównym celem targów jest ułatwienie kontaktu studentom oraz absolwentom wyższych uczelni z potencjalnym pracodawcą. Uczestnicy mają możliwość spotkania się z przedstawicielami małych, średnich i dużych przedsiębiorstw, zarówno polskich, jak i działających na rynku międzynarodowym.

Dzięki ATP studenci i absolwenci wszystkich łódzkich uczelni mogą poznać oczekiwania przedsiębiorstw w stosunku do swoich potencjalnych pracowników, a także kulturę organizacyjną panującą w danej firmie. Z pewnością ułatwi im to zdobycie wymarzonej pracy.

Podczas targów odbywają się również bezpłatne warsztaty prowadzone przez profesjonalnych trenerów oraz pracowników wystawiających się firm. Podczas nich studenci i absolwenci mogą poszerzyć i uporządkować swoją wiedzę, zarówno z zakresu np. branży IT, jak również umiejętności miękkich.

Targi z roku na rok mają ciekawszą i bardziej zróżnicowaną ofertę. Rośnie również ich prestiż w regionie łódzkim z racji systematycznie zwiększającej się liczby odwiedzających. W zeszłym roku Akademickie Targi Pracy odwiedziło ponad 12.000 zainteresowanych, mogli oni wybierać w ofertach ponad 50 wystawców.

Tegoroczna edycja Akademickich Targów Pracy odbędzie się 29 marca 2011 w Hali EXPO Międzynarodowych Targów Łódzkich przy ulicy Stefanowskiego 30.

Szczegółowe informacje o ATP 2011, tj. wystawcy, prezentacje i tematy warsztatów, na bieżąco uaktualniane będą na stronie www.atp.lodz.pl.

Organizatorzy: Politechnika Łódzka, Urząd Miasta Łodzi, Międzynarodowe Targi Łódzkie.

Współorganizatorzy: Biuro Karier Politechniki Łódzkiej, BEST Łódź, ESN-EYE Łódź, KNZZL „Experience”

Sponsorzy główni: Rule Financial,Transition Technologies S.A.,

Sponsorzy: AMG.net S.A., Ceramika Paradyż, Comarch, Ericpol Telecom, Teleca, TomTom,

Patroni medialni: Dlaczego.com.pl, Edusiec.pl, Eurostudent, HRK, infoPraca, Jobs.pl, Kariera.com.pl, MMLodz.pl, Praca.pl, Pracuj.pl, Profeo.pl, Radio ESKA, Studenckie Radio Żak, StepStone.pl, Students.pl, TargiPracy.pl

Patroni honorowi: Prezydent Miasta Łodzi Hanna Zdanowska, Marszałek Województwa Łódzkiego Witold Stępień, Rektor Politechniki Łódzkiej prof. dr hab. inż. Stanisław Bielecki.