Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Akademickie Targi Pracy Wrocław

Wiosna kojarzy się studentom z początkiem semestru i nowymi planami na nadchodzące miesiące. Jest to również odpowiedni czas aby zdobyć wartościowe doświadczenie zawodowe. Idealną okazją do wykorzystania tej szansy są Akademickie Targi Pracy, organizowane cyklicznie od 2003 roku. Jest to jeden z czołowych projektów Fundacji MANUS współtworzony wraz z Biurem Karier na początku każdego semestru na Politechnice Wrocławskiej.

Kolejna, XXI edycja odbędzie się 11 i 12 marca 2014 roku w Zintegrowanym Centrum Studenckim Politechniki Wrocławskiej, budynku C-13. Tym razem targi również potrwają dwa dni, co pozytywnie wpływa zarówno na liczbę odwiedzających, jak i wystawców.

– Działamy dwutorowo od 2003 roku – potwierdza koordynator Akademickich Targów Pracy, Ewa Żurowska. – Pomagamy studentom oraz absolwentom w stawianiu pierwszych kroków na rynku pracy, a pracodawcom umożliwiamy poznanie nowych pracowników prestiżowej uczelni. Cały zespół organizatorów dokłada wszelkich starań, aby każdego sezonu targi zakończyły się sukcesem. Podobnego zdania są studenci – Cieszymy się, że takie wydarzenie jest organizowane na naszej uczelni – wypowiada się w imieniu swoim i kolegów studentka III roku automatyki i robotyki na Politechnice Wrocławskiej.
– Uczelnia umożliwia nam nie tylko zdobycie dyplomu, ale także pomaga w znalezieniu pracy, co w dzisiejszych czasach jest dla inżynierów niezwykle pomocne.

Organizatorzy dbają również o to, aby studenci i absolwenci mogli solidnie przygotować się do rozmów z pracodawcami podczas tygodniowych warsztatów poprzedzających targi. Będzie to dla nich także niebywała okazja do poznania szczegółów na temat konkretnych stanowisk. Pracodawcy z kolei, będą mieli możliwość poznania wyróżniających się studentów, absolwentów i młodych inżynierów, a także kreowania pozytywnego wizerunku swojej marki wśród potencjalnych pracowników, jak i konsumentów.

O randze Akademickich Targów Pracy świadczy rosnące z roku na rok zainteresowanie pracodawców z różnych branż, chcących uczestniczyć
w wydarzeniu, patronów medialnych i coraz większy rozdźwięk w ogólnopolskich i dolnośląskich mediach.  Poprzednia edycja Akademickich Targów Pracy przyciągnęła ok. 14 tys. odwiedzających osób oraz czołowe firmy takie jak: Ernst & Young,  PCC Rokita, Whirlpool, LG Display, WABCO, OVH Polska, AAM Poland,
 i wielu innych.– Przygotowania do wiosennej edycji trwają nieprzerwanie od początku stycznia  -informuje konsultant ds. kontaktu z pracodawcami, Marika Adamska.  
– Zapraszamy do uczestnictwa wszystkich zainteresowanych pracodawców!

Zachęcamy również do zapoznania się ze szczegółowymi i bieżącymi informacjami na stronie www.atp.manus.pl.