Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Akcja PimpMYjob – przez studia do kariery!

W powszechnym przekonaniu dobrą pracę i świetlaną przyszłość można mieć tylko za granicą. Ogólnopolska akcja edukacyjna PimpMYjob pokaże, że jest inaczej. Przekonacie się, że po dobrych studiach w kraju, można wspiąć się na sam szczyt kariery zawodowej.

12 lutego ruszyła akcja PimpMYjob, która uświadomi tegorocznym maturzystom, że podstawą
otrzymania dobrej pracy jest odpowiednie wykształcenie. Wybór uczelni jest jedną  z najważniejszych decyzji w życiu. Sam zdecydujesz jak potoczą się Twoje losy, a akcja PimpMYjob ma Ci w tym pomóc. Dzięki niej zapoznasz się z rynkiem pracy, dowiesz się które zawody mają przyszłość. Trzymasz życie we własnych rękach, wkraczasz w świat zupełnie Ci dotąd nie znany, warto więc zasięgnąć porad u specjalistów, doradców czy bliskich Ci osób. Decyzja o przyszłym wykształceniu musi być przemyślana, a przede wszystkim ma otworzyć Ci drzwi do kariery. 

Wraz z akcją PimpMYjob rusza multibus czyli autobus wystylizowany na „jeżdżące kino”. Odbywać się w nim będą prezentacje przedstawiające zalety pobliskich szkół wyższych. Zaprezentowane zostaną różnorodne kierunki studiów i korzyści płynące z ich ukończenia. Dla maturzystów, którzy nie sprecyzowali jeszcze swoich celów, nie potrafią odpowiedzieć sobie na pytanie „kim chcę być?” przygotowane zostaną testy predyspozycji, które pomogą w odnalezieniu właściwego zawodu. Każdy znajdzie coś dla siebie wsiadając do multibusu. Przyszli studenci oprócz zdobycia bezcennej wiedzy o przyszłości, będą mieli okazję wziąć udział w najrozmaitszych konkursach. Znajdzie się coś dla pasjonatów fotografii czy gier komputerowych. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcyjnych nagród wśród nich przede wszystkim staże w prestiżowych firmach, bezpłatne studia w renomowanych uczelniach, oraz nagrody rzeczowe takie jak iPody i drukarki. Żeby wygrać trzeba będzie wykazać się głową pełną pomysłów, innowacyjnością, wiedzą i oczywiście refleksem.

Każdy marzy o dobrej pracy, prestiżu i wysokich zarobkach. Najważniejsze jednak jest to by się spełniać, by budząc się rano z uśmiechem iść na uczelnię, a w przyszłości do pracy. Aby realizować marzenia trzeba podejmować mądre i rozsądne decyzje życiowe. Wybór kierunku studiów z pewnością nie będzie łatwy. Warto to przemyśleć bo każdy przecież trzyma los we własnych rękach, warto „odpicować swoją pracę”.