Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Aktywność po studencku

Nie istnieje chyba osoba, której słowa „życie studenckie” kojarzyłyby się z racjonalnym odżywianiem, regularną aktywnością fizyczną i zażywaniem dzień w dzień snu odpowiedniej długości.

„Życie studenckie” to w mniemaniu większości przede wszystkim szalone imprezy, juwenalia, parówki gotowane w czajniku elektrycznym i… piwo, hektolitry piwa. Na szczęście systematycznie powiększa się grono osób, które udowadniają, że może być inaczej.

 

Aktywność w studenckim wydaniu

Najczęstsze wymówki studentów to „nie mam czasu na ćwiczenia” i „aktywność fizyczna jest droga”. Obydwa te zdania nie mają pokrycia w rzeczywistości. Po pierwsze, nie trzeba ćwiczyć codziennie po kilka godzin. Wystarczy robić to kilka razy w tygodniu. Każda aktywność się liczy, a 30 minut ćwiczeń jest zdecydowanie lepsze niż nic. Co do ceny, tu jest podobnie. Zakup karnetu open do klubu fitness nie jest ogromnym wydatkiem. Minęły czasy, kiedy trzeba było płacić za niego 150 zł! Przykładowo, karnet student open do klubu Fitness Platinium® kosztuje jedyne 69 zł, a przy wykupieniu opcji trzymiesięcznej – 59 zł. Ktoś powie, że ćwiczenia w domu są przecież darmowe. Owszem, ale w domu nikt nie uchroni nas przed kontuzją, nie skoryguje błędów i nie dopasuje treningu do naszych potrzeb. Nie oszukujmy się – tzw. „dywanowe” programy treningowe do wykonywania w zaciszu domowym to nie to samo, co trening z profesjonalistami przy użyciu najlepszej jakości sprzętu.

 

Najlepszy i… najtańszy sport

To oczywiście bieganie. Wystarczy mieć wygodne buty (niekoniecznie takie za kilkaset złotych)
i wybrać przyjemną trasę. Bieganie to najprostszy, najbardziej naturalny i jeden z najefektywniejszych sportów. Każdy może biegać – wystarczy wykrzesać z siebie odrobinę zapału. Najtrudniej zrobić pierwszy krok. Dla wszystkich, którzy dopiero zaczynają przygodę z bieganiem powstał projekt Run Kraków, stworzony przez AWF Kraków i Fitness Platinium® . T
o dziesięć ścieżek biegowych, a na każdej z nich w konkretne dni grupowy bieg prowadzą profesjonalni trenerzy AWF. Więcej o projekcie Run Kraków dowiecie się ze strony www.run-krakow.fitnessplatinium.pl.

 

Zdrowa dieta nie musi być droga

Zdrowa żywność to niekoniecznie to samo, co żywność ekologiczna, której ceny faktycznie mogą być wysokie. Każdy jest w stanie odżywiać się racjonalnie rezygnując ze spożywania produktów eko. Najważniejsze to uważnie czytać składy produktów, wybierać te jak najmniej przetworzone, unikać słodyczy i fast foodów. Nie każdy musi się od razu czuć jak ryba w wodzie w gąszczu nakazów
i zakazów dotyczących zdrowego odżywiania. Dlatego warto zastanowić się nad zasięgnięciem rady specjalisty. Wizyty w poradniach dietetycznych nie należą do najtańszych, ale też nie są jedyną opcją. Najlepiej udać się do swojego klubu fitness i zapytać o możliwość otrzymania porady dietetycznej.

 

Zasada nr 1 efektywnych treningów brzmi…

„Trenuj tak, aby sprawiało Ci to przyjemność”. Ciężko sobie wyobrazić zmuszanie się do wysiłku fizycznego. Na dłuższą metę taka strategia przyniesie marne rezultaty. Trzeba więc wybrać taki rodzaj treningu, który będzie nie tylko efektywny, ale stanie się jedną z najprzyjemniejszych chwil w ciągu dnia. Wybór jest na szczęście szeroki: od klasycznych ćwiczeń siłowych oraz zajęć fitness czy Spinning®, aż po te nowsze lub bardziej nietypowe: trening funkcjonalny, Masala Bhangra Workout® (połączenie tradycyjnego tańca indyjskiego z ruchami Bollywood), MMA, Bokwa® i wiele innych.

Twój Fitness Platinium