Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Aleksander Kropiwnicki, "Zajezdnia Londyn"

"Zajezdnia Londyn" to zbiór opowiadań o losach siedmiorga ludzi, którzy na fali ostatniej wielkiej emigracji wyjechali do stolicy Wielkiej Brytanii.

Realistyczny język, dosłowność opisów, wielobarwne postacie, a wszystko w skoncentrowanej, dziennikarskiej formie – przenosi Czytelnika w nowy świat, w którym początkowo czuje się zagubiony niczym bohaterowie rzuceni przez los w nową przygodę. 

Aleksander Kropiwnicki – dziennikarz. Szef sekcji angielskiej w Polskim Radio. Spędził pięć lat w Londynie jako attache prasowy w ambasadzie polskiej.

Fragmenty książki:

(…) Miała trochę oszczędności z korepetycji, których udzielała w czasie studiów. Jeszcze w grudniu, zaraz po tej nieszczęsnej rozmowie z Grubym, kupiła bilet lotniczy w jedną stronę.

Alina nie posiadała się z radości, kiedy Magda wreszcie dała jej znać, że zgadza się pracować razem z nią w polskim sklepie na Hammersmith.

– Kochana, to rewelacja! – krzyczał w odpowiedzi SMS od Aliny. – Nareszcie będę miała do
kogo gębę otworzyć. Do zobaczenia na Luton! (…)

 Czytaj więcej (PDF)

Oficjalna strona o książce: http://www.ksiegarnia.branta.com.pl/zajezdnia/

Wydawca: Oficyna Wydawnicza BRANTA – literatura piękna, słowniki, podręczniki akademickie i więcej – sprawdź na www.ksiegarnia.branta.com.pl