Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Alior Bank rusza z programem stażowym dla studentów i absolwentów

Alior Bank rozpoczął rekrutację do swojego programu stażowego „Więcej niż staż”, który skierowany jest do studentów i absolwentów uczelni wyższych. Jego uczestnicy będą mogli zdobyć praktyczną wiedzę i doświadczenie w takich obszarach jak programowanie, zarządzanie ryzykiem finansowym, czy analiza danych. Półroczne płatne staże będą odbywać się w siedzibach banku m.in. w Warszawie, Gdańsku i Krakowie. Rekrutacja potrwa do końca września br.

Alior Bank stworzył program „Więcej niż staż” z myślą o młodych osobach, które stawiają pierwsze kroki na ścieżce zawodowej lub są jeszcze w trakcie studiów. W jego ramach otrzymają szansę na zdobycie doświadczenia oraz rozszerzenie umiejętności praktycznych pod okiem ekspertów.

– Uczestnicy naszego programu odbędą płatny staż, podczas którego poznają specyfikę pracy w jednym z ośmiu zespołów z obszaru analizy danych, programowania czy digital workspace. Pozwoli im to na praktyczne wykorzystanie i utrwalenie zdobytej na studiach wiedzy. Dodatkowo, osoby zainteresowane obsługą mikroprzedsiębiorstw, będą mogły się jej nauczyć w ramach stażu w jednym z oddziałów banku. Pierwsze staże planujemy uruchomić już w połowie października – mówi Monika Trzebińska, dyrektor Działu Pozyskiwania i Rozwoju Talentów w Alior Banku.

Program umożliwia odbycie stażu w następujących zespołach Alior Banku:

· Departament Rozwoju Oprogramowania,

· Dział Digital Workspace,

· Departament Danych,

· Departament CRM,

· Departament Zarządzania Ryzykiem Finansowym,

· Departament Strategii Ryzyka,

· Dział Analiz, Kontrolingu i Wsparcia Windykacji Klienta Biznesowego,

· Dział Rozliczeń Skarbowych.

Staże odbędą się w trybie stacjonarnym w siedzibach Alior Banku w Warszawie, Gdańsku i Krakowie. Równocześnie prowadzona jest rekrutacja do programu „Uniwerek Mikro”, skierowanego do osób, których głównym obszarem zainteresowania są mikroprzedsiębiorstwa. Staż odbędzie się w jednym z dziewięciu stacjonarnych oddziałów Alior Banku w Warszawie, we Wrocławiu, w Gdyni, Kaliszu, Lublinie, Szczecinie, Krośnie, Katowicach i w Krakowie. Dzięki niemu, uczestnicy poznają specyfikę pracy w bankowości, produkty bankowe i zasady analizy finansowej w praktyce. Stażyści nauczą się również przygotowywać i negocjować oferty oraz rozmawiać z klientami.

Płatny staż potrwa sześć miesięcy i będzie realizowany na podstawie umowy o pracę. Alior Bank oferuje elastyczny wymiar czasu pracy (½ etatu i więcej), wsparcie mentora oraz benefity w postaci karty MultiSport czy prywatnej opieki medycznej, a także możliwość nawiązania dłuższej współpracy po zakończeniu programu.

Rekrutacja potrwa do końca września. Więcej informacji można znaleźć na portalach ogłoszeniowych, w Biurach Karier, na uczelniach, a także na stronie internetowej Alior Banku www.aliorbank.pl/kariera.