Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Alpenliebe z czekoladą

Nawet odrobina czekolady potrafi działać cuda. Wkrótce po zjedzeniu w magiczny sposób poprawia samopoczucie i nastrój.

Zmartwienia i stresy odpływają, a serce przepełnia błogie odprężenie. Oczywiście naukowcy nie mogli tak po prostu przejść do porządku dziennego nad tym dziwnym zjawiskiem. I odkryli – kakaowiec, z którego nasion wytwarza się czekoladę, pobudza produkcję endorfin, czyli hormonów szczęścia.

Czekoladę zawdzięczamy Majom i Aztekom. Majowie rozkoszowali się jej niezwykłymi właściwościami już ponad 2600 lat temu! W ich kulturze picie czekolady było istotnym elementem ważnych uroczystości, chociażby takich jak zaręczyny, czy wesela. Jej smak jednak nie przypominał znanej nam delikatnej słodyczy. Majowie rozcierali ziarna kakaowca z chili dodając kukurydzę lub miód. Z kolei dla Azteków ziarno kakaowca, było tak cenne, że wykorzystywali je jako walutę, stąd picie napoju z nich przyrządzonego było jedynie przywilejem najbogatszych.

Do Europy ziarna kakaowca po raz pierwszy przywiózł Krzysztof Kolumb. Gdy w XVII wieku zmieniono sposób przygotowywania czekolady, dodając do ziaren ciepłą wodę i rozcierając z cukrem, czasami wzbogacając cynamonem, anyżem i pieprzem, czekolada zaczęła podbijać nasz kontynent. Cukiernicy i kucharze zaczęli wymyślać coraz to nowe warianty jej podawania: tabliczki, batony, pralinki, kremy. I można by sądzić, że nic czekoladowego nie będzie mogło nas już zaskoczyć. A jednak. Od niedawna możemy cieszyć się zupełnie nowym doznaniem – wyśmienitą mleczną czekoladą ukrytą we wnętrzu delikatnego karmelka Alpenliebe.

Alpenliebe z czekoladą to najnowsza propozycja firmy Perfetti van Melle. Wprowadzone na rynek w maju br roku cukierki Alpenliebe z pewnością zachwycą nawet wyrafinowane gusta. Połączenie dobrze znanego i bardzo lubianego śmietankowego cukierka z pyszną czekoladą, daje unikalne wrażenia smakowe. A do tego karmelki Alpenliebe nie zawierają cukru, a więc można się nimi rozkoszować bez wyrzutów sumienia! Zapakowane w eleganckie, zgrabne pudełeczka z wygodnym otwarciem z łatwością mieszczą się w torebce, czy kieszeni – będą zawsze pod ręką, gdy najdzie nas ochota na chwileczkę czekoladowego zapomnienia. Alepenliebe z czekoladą dostępne są w trzech atrakcyjnych smakach:
· karmelowym, jeśli preferujesz połączenie mleka i czekolady
· truskawkowym, który rozbudzi twoje zmysły
· espresso, które skusi cię smakiem mocnej, czekoladowej kawy

Sugerowana cena detaliczna opakowania 28 g to 1,99 zł.

 

PROMOCJA.