Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Amaral – Gato negro Dragon rojo

Ta najpopularniejsza w Hiszpanii pop-rockowa grupa oparta jest przede wszystkim na duecie jaki stworzyli wokalistka Eva Amaral i gitarzysta Juan Aguirre.

Poznali się jeszcze w latach 90-tych w Saragossie. Jednak to na pierwszą dekadę XXI wieku przypadły ich największe sukcesy. Tak naprawdę zaczęło się od 2002 roku, kiedy to Amaral uznany został za najlepszy hiszpański zespół, zarówno przez MTV Europe, jak i czytelników El Pais, a ich ówczesny przebój „Sin ti no soy nada” okrzyknięty został w Hiszpanii piosenką roku (m. in. Ondas Awards’ 2002).

Kolejne lata to kolejne nagrody i nominacje do tych najbardziej prestiżowych w świecie muzyki pop. Wymienić można choćby:

– Spanish Music Awards (za najlepszy album, najlepszy teledysk, najlepszy zespół)
– ponownie nagrodę czytelników El Pais (znów za najlepszy zespół)
– nagrodę czytelników El Mundo (najlepszy hiszpański zespół)
oraz nominacja w kat. Best Pop Album – Latin Grammy.

Mimo tych sukcesów za największe komercyjne osiągnięcie – uznaje się dopiero ich piąty krążek „Gato Negro – Dragon Rojo”. Ten dwupłytowy album zdążył się w Hiszpanii pokryć już podwójną „platyną”. To z niego właśnie pochodzą takie przeboje jak „Kamikaze”, „La barrera del sonido”, „Perdoname”, „Las puertas del infierno” czy „Alerta”.

I to właśnie ich „Gato negro – Dragon rojo” pojawił się w polskich sklepach.
Dodatkowym atutem tego podwójnego albumu jest zamieszczenie w książeczce wszystkich tekstów piosenek (śpiewanych czystym kastylijskim), co bardzo pomaga w nauce języka hiszpańskiego.
Więcej na

www.iberiarecords.com


(źródło Iberiarecords)