Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Amel Bent – A 20 Ans

„A 20 Ans” to tytuł drugiej płyty nagranej przez pochodząca z Francji 22-letnią Amel Bent.

Swoją karierę rozpoczęła ona startując w telewizyjnym programie Nowa gwiazda – odpowiednik Idola, choć śpiewa, jak sama mówi od dziecka (najpierw w domu piosenki Charlsa Aznavoura, następnie w domu kultury).

Dzięki startowi w La Nouvelle Star, gdzie dotarła do półfinału zwróciła na siebie uwagę łowców talentów wytwórni Sony BMG, którzy zaproponowali jej kontrakt. Zaowocował on wydaniem w 2004 roku pierwszej płyty „Un jour d’ete”, która została bardzo dobrze przyjęta przez publiczność i zyskała miano multiplatynowej.

W swojej muzyce artystka łączy elementy soulu, r’n’b i hip-hopu. Teksty są raczej melancholijne i podejmują poważne tematy: uczucia i przeżycia artystki. Druga płyta Amel to kontynuacja obranej przez nią drogi muzycznej, znajduje się na niej dwanaście utworów. Wśród nich fenomenalny tytułowy „A 20 Ans”, nagrany z gościnnym udziałem francuskiej artystki hip – hopowej – Diam’s. Na dużą uwagę zasługuje podkład tego utworu, który łączy syntetyczne bity z elementem symfonicznym. Pomimo wielkiej sławy Amel nie czuje się gwiazdą, sama mówi o sobie „…znana artystka…” twierdząc, że słowo gwiazda jest banalne. Pokora, mądrość i brak gwiazdorstwa w połączeniu z dobrą muzyką i dobrymi tekstami…czego chcieć więcej.

Sony BMG