Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Amy MacDonald – energetyczna w dobrym tonie

19-letnia Szkotka na koncie ma koncerty u boku m.in. Travis (Brit Awards 2002 : najlepsza brytyjska grupa), oraz na festiwalu Glastonbury (prestiżowy festiwal typu open-air). Debiutancka płyta „This is the life” po 18-tu tygodniach od premiery wspięła się na szczyt brytyjskiej UK Charts.

„This is the life” to 11 utworów wraz z singlem z płyty “Mr Rock&Roll”. W Wielkiej Brytanii długo oczekiwany singiel, a potem album stały się hitem list przebojów i sprzedaży. Debiutancka płyta wydana przez Universal Music klimatem przypomina The Cranbierries i Dido. Żywy, akustyczny pop z charakterystycznym szkocko-irlandzkim rytmem. Piosenki zaczynając się spokojnie wchodzą w coraz szybsze rytmy, jak przystało na bestseller uzależniająco zapadają w ucho. Muzyka 19-letniej Amy MacDonald jest wszechstronna, idealna na wiosenny wieczór kiedy potrzebna jest relaksująca nuta i na letni spacer, gdy wraz z upływem minut jej muzyki przyspieszamy tempa. Album energetyczny w każdym tonie. Jeśli pierwsza płyta tej młodej wokalistki okazała się tak trafna, z niecierpliwością czekam na kolejne. Wszystkim, którym znudziły się wciąż powtarzane „radiowe klimaty”, gorąco polecam – świeży strzał w 10, wspaniale karmiący muzyczny niedosyt o każdej porze dnia i roku.

Amy MacDonald rozpoczyna trasę koncertową startując 28 kwietnia w Allston (USA), potem będą m.in. Edynburg – Szkocja (14.05), Leeds – Anglia (16.05), Dublin – Irlandia (27.05). Niestety trasa nie obejmuje występu w Polsce. Fanom polecam oficjalną stronę wokalistki www.amymacdonald.co.uk