Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Angielski dla leniwych – nowatorska metoda wizualnej nauki

Marta Fihel, Katarzyna Jezusek, Angielski dla leniwych. Zobacz – Zrozum – Zapamiętaj

Nowatorska metoda wizualnej nauki angielskiego 348 stron, Wydawnictwo Poltext

Nowa książka Angielski dla leniwych wychodzi naprzeciw oczekiwaniom wszystkich wzrokowców – dzięki prostym schematom, przejrzystym tabelom i kolorowym ikonom pomaga w opanowaniu angielskiej gramatyki. Bo przecież najlepiej uczymy się języków obcych, kiedy wizualizujemy sobie omawiany materiał.

Elementy angielskich zdań są jak puzzle, które muszą do siebie pasować. Każda struktura sprowadza się do co najwyżej kilku schematów. Co więcej – te schematy są o wiele prostsze niż w języku polskim. Przypomnij sobie lekcje gramatyki w szkole podstawowej – trzeba było opanować końcówki aż siedmiu przypadków i to w dwóch liczbach, co razem dawało 14 różnych form do zapamiętania. W angielskim sprawnie omijamy tabele deklinacyjne, a o końcówkach musimy pamiętać jedynie przy wprowadzaniu liczby mnogiej. Nie powinno zatem dziwić, że angielska gramatyka jest znacznie łatwiejsza do nauczenia się – zwłaszcza gdy wszystkie zagadnienia przedstawi się graficznie:

Angielski dla leniwych nie jest typowym podręcznikiem do gramatyki – wykorzystano tu nowatorską metodę nauki wizualnej. Wszystkie zagadnienia przedstawiono za pomocą schematów. Marta Fihel i Katarzyna Jezusek pokazują, że język angielski dzięki swojej precyzji świetnie się do tego nadaje i wszystkie struktury można łatwo zobrazować. Zrozumienie zagadnień dodatkowo ułatwiają symbole i kolorowe oznaczenia. Na samym początku publikacji umieszczono słowniczek wizualny, w którym zebrane zostały wszystkie graficzne elementy. Niezbędną terminologię skrócono do minimum. Autorki postawiły na klarowne wyjaśnienia, oddające sens gramatycznych konstrukcji. Ich książka obejmuje najważniejsze zagadnienia gramatyczne, takie jak:

  • części mowy – wszystko o rzeczowniku, czasowniku, przymiotniku, przysłówku,
  • części zdania – podmiot, orzeczenie, dopełnienie,
  • czasy gramatyczne – proste, złożone, ciągłe,
  • strona bierna i podobne jej konstrukcje,
  • mowa zależna,
  • okresy warunkowe.

Oprócz tego dowiesz się na przykład, jak unikać powtórzeń, wyrażać życzenia czy delegować polecenia po angielsku. Ta książka to świetna pigułka wiedzy o gramatyce – ułatwi naukę początkującym i stanie się obowiązkową pozycją dla wszystkich, którzy lubią uczyć się z pomocą tabel i wykresów. Podręcznik doskonale nadaje się do samodzielnej nauki, a także jako pomoc dydaktyczna dla lektorów.  

 
 

 O autorkach:

Marta Fihel – anglistka, nauczycielka z wieloletnim stażem, współautorka wielu książek do nauki języka angielskiego oraz słowników, w tym prawie już 20 książek w serii „Klasyka z angielskim” wydawanych przez Poltext.

Katarzyna Jezusek – anglistka, od zawsze zafascynowana językiem angielskim, uczy angielskiego w szkole i prywatnie, wciąż z pasją poznaje i doskonali język Szekspira, wolny czas poświęca literaturze angielskiej.

http://www.poltext.pl/b2270-angielski-dla-leniwych.htm