Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Anthony Bourdain Głodne kawałki. Czyli musztarda przed obiadem. Kill Grill 2

Głodne kawałki Anthony’ego Bourdaina i legendarni The Ramones… Autor bestsellerowego Kill Grilla, znany w Polsce gospodarz programów podróżniczo-kulinarnych, powraca w brawurowym stylu!

Posłuchajmy przez chwilę Bourdaina: „Jedzenie” i „grzech” to dwa słowa, które przynajmniej w świecie anglojęzycznym – są od dawna nierozerwalnie ze sobą związane. Jedzenie jest strawą dla zmysłów, jedną z cielesnych rozkoszy, i kiedy człowiek wie, że za chwilę zje coś dobrego, w jego ciele zachodzą zmiany fizjologiczne podobne do tych, jakich doświadczamy przed… innymi przyjemnymi czynnościami. Wargi nabrzmiewają, ślina gęstnieje, puls przyspiesza.

W Głodnych kawałkach – zbiorze felietonów dedykowanych Joeyowi, Johnny’emu oraz Dee Dee z The Ramones – autor opisuje wyprawy kulinarne i poznawanie potraw regionalnych, z pasją pisze o znakomitych kucharzach oraz krzywo patrzy na tłustych Amerykanów i wyznawców surowizny. Wyzłośliwia się na temat popularnej gastronomii, śmieje się z celebrity chefs, którzy już dawno zapomnieli, na czym polega gotowanie. Pisze w żywym, ironicznym stylu, a swoje teksty i opisane w nich wydarzenia traktuje z dużym dystansem.


Wielbiciele jego programów telewizyjnych i Kill Grilla mogą szykować się na wspaniały ciąg dalszy!