Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Aplikuj do 15 maja i wygraj płatny staż!

Program Kariera to 100 płatnych staży w branżach m.in. badań, finansów, HR, kontroli jakości, logistyki, marketingu, prawa, rachunkowości i reklamy. Staże w najlepszych polskich firmach czekają na studentów i absolwentów poniżej 30 roku życia.

Staż można odbyć np. w Warszawie, Gdańsku, Wrocławiu, Poznaniu, Łodzi, Katowicach, Krakowie. Aby aplikować wystarczy wejść na stronę www.programkariera.pl, wybrać interesującą praktykę, rozwiązać zadanie problemowe związane z wybraną branżą i przesłać zgłoszenie do 15 maja 2015 roku.

 

Program Kariera to staże wysokiej jakości, których fundatorzy są czołowymi polskimi przedsiębiorcami – niejednokrotnie nie prowadzącymi otwartych rekrutacji. Wygranie stażu umożliwia młodym talentom rozwinąć skrzydła i znaleźć wymarzoną pracę.

 

 

Rozwój kariery stażystów Programu Kariera gwarantują szczegółowo opracowane programy staży od początku stawiające stopniowo wzrastające wyzwania biznesowe przed młodymi ludźmi, pozwalające od razu zastosować zdobytą wiedzę w środowisku biznesowym oraz skonfrontować własne wyobrażenia z realnym światem.

 

– Program Kariera od początku był naszą misją społeczną realizowaną wśród młodych ludzi. Szukamy wśród nich przyszłych liderów i zapraszamy na staż, by zobaczyli jak biznes wygląda w praktyce. Studenci często wyobrażają sobie wymarzoną pracę zupełnie inaczej, niż ona wygląda w rzeczywistości. – mówi Marian Owerko, wiceprezes PRB, inicjator Programu Kariera i przewodniczący Rady Nadzorczej Bakalland S.A.

 


Praktyki w ramach Programu Kariera można porównać do mini-studiów MBA. Jego Laureaci zyskują praktyczne umiejętności, doświadczenie i bezcenne kontakty – z innymi Laureatami oraz szefami największych firm zrzeszonych w Polskiej Radzie Biznesu.

 

Szczególnie ta ostatnia korzyść jest wyjątkowa i wskazywana jako najważniejsza przez wielu Laureatów. Osobiste spotkanie z prezesami i właścicielami największych firm nie zdarza się często, a na pewno nie na początku kariery zawodowej. Networking elitarnego grona wspierają spotkania organizowane przez Polską Radę Biznesu, a w tym roku utrzymywanie i rozwój kontaktów wspomoże uruchamiany w czerwcu portal społecznościowy dedykowany Laureatom Programu Kariera.

 

„- Oprócz możliwości odbycia stażu zawodowego, miałam także okazję do osobistych spotkań z przedstawicielami Polskiej Rady Biznesu i innymi Laureatami. Praktyki w Weil, Gotshal & Manges zaowocowały bezcennym doświadczeniem, które jest wynikiem pracy z cenionymi prawnikami przy emisjach akcji i transakcjach M&A dla spółek z pierwszych stron gazet. Z kolei spotkania networkingowe, w których mogłam wziąć udział dzięki Programowi, zaprocentowały cennymi znajomościami. Dla przykładu, to na jednym ze spotkań poznałam Laureatów konkursu, z którymi stworzyliśmy zgraną drużynę i wspólnie walczymy o wygraną w konkursie arbitrażowym typu moot court.” – opowiada Marta Tomczak, Laureatka Programu Kariera.

 

W tegorocznej edycji Programu Kariera ofertę stażową, przygotowały 34. firmy członków Polskiej Rady Biznesu, m.in.: Amica, Bakalland, Black Lion, Com40 Limited, Curtis Develoment, DDB&tribal, Ergo Hestia, Greenberg Traurig, Group One, LSW, Kulczyk Investments, Legia Warszawa, mBank, Pelion Healthcare Group, Polpharma, PZU, Weil Gotshal & Manges.

Oferta staży Programu Kariera obejmuje aż 19 kategorii, w tym m.in.: obszar badań i rozwoju, finansów, human resources, kontroli jakości, logistyki, marketingu, prawa, rachunkowości, reklamy, sprzedaży i zakupów.

Lokalizacje staży zależą od siedziby firmy i jej oddziałów, które znajdują się na terenie całej Polski. Studenci i absolwenci mogą odbyć staż m.in.: w Warszawie, Gdańsku, Wrocławiu, Poznaniu, Łodzi, Katowicach, Krakowie.

Pełna oferta stażowa znajduje się na stronie www.programkariera.pl. Lista staży została przygotowana tak, aby można szybko odnaleźć konkretnego pracodawcę, kategorię lub lokalizację stażu.

Zgłoszenia należy przesyłać do 15 maja 2015 roku!