Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

ARSJADA 2009

Jedno z najciekawszych wakacyjnych wydarzeń artystycznych na Wybrzeżu.

 
 
W dniach 01.07.-31.08.2009 Hel stanie się miejscem, w którym młodzi ludzie – absolwenci liceów plastycznych oraz studenci uczelni o profilu artystycznym będą mieli możliwość przeżycia wakacyjnej przygody ze sztuką i naturą podczas odbywających się tam bezpłatnych tygodniowych plenerów w ramach ARSJADY 2009 – Letniego Pleneru Artystycznego. Imprezę tę organizuje w tym roku po raz pierwszy poznańska Fundacja Wspierania Twórczości Kultury i Sztuki ARS.

Podczas dwóch letnich miesięcy kolejne grupy uczestników z Polski i Niemiec będą tworzyć prace plastyczne w różnych technikach artystycznych. Zostaną one zaprezentowane podczas wystaw poplenerowych.
Chcemy dać młodym twórcom możliwość pokazania swoich dzieł zarówno odwiedzającym Hel turystom, jak również mieszkańcom regionu. Impreza ma za zadanie także pokazanie Półwyspu Helskiego jako miejsca atrakcyjnego turystycznie, z bogatą ofertą kulturalną, ważnego i istotnego nie tylko dla regionu, ale i całego kraju.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych entuzjastów sztuk pięknych do udziału w tej imprezie.
Jeśli chcecie razem z nami pokazać młodym ludziom uroki sztuk plastycznych lub wziąć udział w wydarzeniu, prosimy o kontakt. Jesteśmy otwarci na propozycje i gotowi do nawiązania współpracy.
 
 

Fundacja Wspierania Twórczości, Kultury i Sztuki „ARS”

ul. Szyperska 2
61-754 Poznań
Tel./fax: (+48) 061 855 25 45
e-mail: ars@ars.org.pl