Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Artystyczne zakupy na MTP

W dniach 4-6 grudnia 2009 r. każdy, kto będzie się przechadzał ulicą Głogowską w Poznaniu, ujrzy w ogromnych oknach pawilonu nr 3 Międzynarodowych Targów Poznańskich nietypowy widok: rzesze ludzi krzątające się wśród rzeźb, sztalug, ścian obwieszonych obrazami oraz nastrojowo oświetlonych i przybranych kramików z rękodziełem.

A to wszystko za sprawą Festiwalu Sztuki i Przedmiotów Artystycznych, który w tym roku już po raz szósty przemieni targową halę w okazałą galerię sztuki i rękodzieła.
 
Ponad czterystu twórców – profesjonalistów i amatorów, z dyplomami szkół plastycznych i bez – przywiezie na Festiwal Sztuki i Przedmiotów Artystycznych całe bogactwo zupełnie wyjątkowych, ręcznie wykonanych przedmiotów. Obrazy, grafiki, tkaniny artystyczne, rzeźby a także witraże, ceramikę, biżuterię, torebki, ubrania, kapelusze, kuferki, artykuły dekoracji wnętrz, ozdoby bożonarodzeniowe – te dzieła sztuki dużej i małej będzie można podczas Festiwalu obejrzeć, kupić, a nawet zamówić. Nie zabraknie także rękodzieła ludowego. Festiwal co roku dostarcza tysiącom zwiedzających pomysłów na świąteczne prezenty w najlepszym guście.
             
Sztuka na wyciągnięcie ręki
Już po raz drugi specjalnym festiwalowym wydarzeniem będzie organizowana przez Związek Polskich Artystów Plastyków wystawa Poznaj Zmiany. Na specjalnej festiwalowej przestrzeni stu artystów z Polski, Litwy, Rosji, Ukrainy, Stanów Zjednoczonych i Francji zaprezentuje ponad 300 prac z dziedziny rysunku, grafiki, malarstwa, tkaniny artystycznej i rzeźby. Organizatorzy Festiwalu podkreślają, że taka wystawa na targach to niepowtarzalna okazja do spotkania ze Sztuką przez duże „S”. Pismo o sztuce „Artluk” przygotuje konferencję „Poznaj zmiany w sztuce”.
 
Moda na hand made
Goście Festiwalu Sztuki i Przedmiotów Artystycznych będą mogli wziąć udział w licznych warsztatach plastycznych, podczas których zapoznają się z technikami zdobienia przedmiotów, filcowania, scrapbookingu, tworzenia biżuterii a także niepowtarzalnych bożonarodzeniowych. Dzieła swych rąk będą mogli wziąć do domu. Mogą one potem posłużyć za wyjątkowy prezent. – W ostatnich latach obserwujemy w Polsce boom rękodzielniczy. Wystarczy w wyszukiwarce internetowej wpisać słowo „rękodzieło”, by przekonać się, jak wiele osób szyje, dzierga, maluje, rzeźbi, składa biżuterię, filcuje… To świadczy o tym, że Polacy poszukują alternatywy dla masowej produkcji i tego, co oferują nam supermarkety – mówi Zofia Strzyż, dyrektor Festiwalu. Na Festiwalu będzie się można także zaopatrzyć z niezbędne do własnej twórczości materiały.
 
VI Festiwal Sztuki i Przedmiotów Artystycznych, 4-6 grudnia 2009
CZAS OTWARCIA FESTIWALU
  • 4 grudnia 2009 (PIĄTEK) w godzinach 12.00-19.00
  • 5 grudnia 2009 (SOBOTA) w godzinach 10.00-19.00
  • 6 grudnia 2009 (NIEDZIELA) w godzinach 10.00-18.00
 

Szczegółowe informacje: www.festiwal.mtp.pl