Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Aż 150 studentów i absolwentów znajdzie pracę w Deloitte

Wiosenna rekrutacja Deloitte obejmuje Warszawę oraz osiem biur regionalnych. Firma doradcza Deloitte rozpoczyna tegoroczną rekrutację. Do 7 kwietnia b.r. czeka na zgłoszenia kandydatów: studentów (co najmniej trzeciego roku studiów) i absolwentów szkół wyższych.

W tym roku Deloitte planuje zatrudnić około 150 osób. Zainteresowani mają szansę na pracę nie tylko w warszawskim oddziale Deloitte, ale również w ośmiu regionalnych biurach firmy. Najlepsi zyskają możliwości rozwoju, zdobycia cennych doświadczeń zawodowych w jednej z największych firm doradczych na świecie, szeroki wachlarz szkoleń oraz udział w międzynarodowych projektach.

Prowadzony przez Deloitte nabór obejmuje wszystkie obszary działalności firmy, czyli audyt, doradztwo podatkowe, prawne, finansowe i konsulting. „Spośród firm Wielkiej Czwórki Deloitte jest najszybciej rosnąca firmą i posiada najwięcej biur regionalnych w Polsce. Nowych pracowników poszukujemy zarówno w Warszawie, jak i Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Szczecinie, Wrocławiu, Poznaniu, Łodzi oraz Rzeszowie. Planujemy, że podczas wiosennej rekrutacji zatrudnimy łącznie około 150 osób, co, jest liczbą niebagatelną” – mówi Krzysztof Kwiecień, Dyrektor Działu Human Resources w Polsce i Europie Środkowej w Deloitte.

Zainteresowani kandydaci, związani przede wszystkim z kierunkami biznesowymi, ekonomicznymi, prawniczymi, informatycznymi powinni wysłać swoje aplikacje do 7 kwietnia br. za pośrednictwem strony www.deloitte.com/pl/kariera. Największe szanse w procesie rekrutacji mają osoby przedsiębiorcze, otwarte, ambitne, komunikatywne i posiadające predyspozycje przywódcze. Równie ważne dla Deloitte są zdolności analityczne i umiejętność pracy zespołowej. Niezbędne są także tzw. kompetencje miękkie, takie jak innowacyjność czy kreatywność, które bardzo liczą się w dynamicznym i wymagającym zaangażowania nowoczesnym środowisku pracy.

Z uwagi na globalny charakter firmy i międzynarodowe projekty, warunkiem koniecznym dla kandydatów jest dobra znajomość języka angielskiego. Rekrutacja jest kilkuetapowa i obejmuje, m.in.: testy on-line, kilkugodzinne spotkanie weryfikujące umiejętności kandydatów Assessment Center oraz rozmowę kwalifikacyjną.

Absolwentom uczelni wyższych Deloitte oferuje stałe zatrudnienie. Dla tych, którzy wciąż studiują przewidziane są płatne praktyki, trwające od trzech do siedmiu miesięcy, w zależności od wybranego działu. Najlepsi praktykanci mogą zostać zakwalifikowani doDeloitte European Internship Program. DEIP to praktyki międzynarodowe, odbywające się w jednym z zagranicznych biur Deloitte, następnie po odbyciu stażu jest możliwość kontynuowania współpracy w ramach działu Audytu lub Konsultingu. Z kolei dla studentów prawa i administracji Deloitte przygotował Program TaxTrack, który daje możliwość rozwoju w kierunku doradztwa podatkowego.

Przyjęty w Deloitte model kariery zawiera jasno określone i obiektywne kryteria awansu. Podstawą oceny pracownika są efekty jego pracy. Wysoko oceniana jest umiejętność budowania dobrych, profesjonalnych relacji z klientem, rzetelność i skuteczność działania. Dla osób będących na początku ścieżki zawodowej oferta Deloitte jest bardzo konkurencyjna i atrakcyjna. „Dziś w Polsce nasi doradcy świadczą usługi dla firm z wszystkich sektorów gospodarki. Nie bez znaczenia jest fakt, że działamy w międzynarodowym środowisku specjalistów, gdzie powszechna jest kultura dzielenia się wiedzą i doświadczeniem. Deloitte w skali globalnej zatrudnia obecnie ponad 210 tys. osób, działa w 150 krajach oraz obsługuje ponad 80 proc. największych firm na świecie.[1] Naszą wiodącą pozycję wśród firm Wielkiej Czwórki potwierdza pozycja na poszczególnych rynkach i międzynarodowe wyróżnienia” – wyjaśniaKrzysztof Kwiecień.
Świadczą o tym chociażby liczne tytuły, które firma Deloitte otrzymała od wiodącej amerykańskiej agencji analitycznej Kennedy, w tym miano globalnego lidera wśród podmiotów świadczących usługi doradcze w zakresie:
  • konsultingu („Global Consulting Index”),
  • przywództwa („Leadership Development Consulting Market Report”) czy też
  • cyberbezpieczeństwa („Cyber Security Consulting”).
W prestiżowym konkursie European Tax Awards w ubiegłym roku Deloitte otrzymał tytuł Firmy Podatkowej Roku za swoją działalność w Europie Środkowej i Wschodniej. Firma regularnie znajduje się również w czołówce rankingów najlepszych pracodawców w Polsce.

Deloitte jako firma otwarta na różnorodność wprowadziła w firmie wewnętrzny Program Różnorodności, który realizuje globalną strategię diversity. Deloitte stworzył ponadto Klub SheXO, gdzie podczas regularnych spotkań kobiety biznesu mają możliwość networkingu oraz rozwijania cech przywódczych; pionierska platforma wspiera kobiety w ich rozwoju osobistym, jak i zawodowym.
Deloitte kibicuje wartościowym projektom, będąc m.in. partnerem strategicznym tegorocznej edycji konkursu Global Management Challenge. GMC to największa w Polsce, i na świecie, symulacja biznesowa, w której uczestnicy mogą rozwijać swoje talenty menedżerskie odgrywając rolę prezesów własnych wirtualnych spółek.

W Polsce Deloitte zatrudnia ok. tysiąc pięćset specjalistów – blisko 80 proc. z nich stanowią osoby poniżej 35. roku życia. Deloitte jest otwarty na ich potrzeby i dopasowuje warunki pracy do oczekiwań młodych pracowników, oferując im m.in. elastyczny czas pracy, wsparcie opiekunów-mentorów oraz szeroką gamę szkoleń. Firma inwestuje w rozwój pracowników – promując zasadę ciągłego zdobywania wiedzy stworzyła Uniwersytet Deloitte, profesjonalny program kształcenia menedżerów.
Już w przyszłym roku warszawskie biuro Deloitte zmieni siedzibę na nowoczesnybudynek Q22, który otrzymał certyfikat ekologiczny BREEAM Interim Excellent, z najwyższym w tej kategorii wynikiem w Polsce. W ostatnich miesiącach swoje siedziby zmieniły także biura w GdańskuKrakowie i Katowicach.

„Wiemy jak ważne jest budowanie relacji z potencjalnymi pracownikami, co czynimy zarówno online jak i poprzez tradycyjne kanały komunikacji. Mam nadzieję, że już w marcu spotkamy się na kilkunastu targach pracy i wielu warsztatach organizowanych przez uczelnie w całej Polsce, w tym na Dniach Kariery stowarzyszenia AIESEC oraz na Absolvent Talent Days – mówi Krzysztof Kwiecień.
 
[1] Lista największych firm – ranking „Fortune Global 500”.