Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

B. Williams, R. Gordon “Tunele”

„Tunele” to opowieść science fiction okrzyknięta następcą serii o Harrym Potterze.

Prace nad powieścią rozpoczęły się w 2001 roku, a książka już zdążyła okrążyć całą ziemię. Początkowo nosiła ona tytuł „The Highfield Mole”, jednak w lipcu 2007 roku została poddana niewielkim zmianom redakcyjnym i wydana w Wielkiej Brytanii pod nowym tytułem – „Tunele”.
Główny bohater powieści to Will, czternastoletni chłopiec, mieszkający z siostrą Rebecą i rodzicami w miasteczku Highfield, niegdysiejszej podmiejskiej dzielnicy Londynu. Rodzinę Burrows’ów łączy wspólna pasja do wykopalisk i poszukiwania skarbów. Pewnego dnia ojciec Willa dowiaduje się o istnieniu tajemniczego, położonego głęboko pod Londynem miejsca – Kolonii, do którego prowadzi sieć tuneli. Kilka dni później zostaje porwany przez dziwnych osobników w ciemnych płaszczach. William znajduje dziennik doktora, którym postania się posłużyć w drodze do Kolonii. Wraz ze swoim przyjacielem Chesterem odkrywa tajemnicę podziemnego świata. Czy chłopiec ocali swojego ojca?
Książka została wydana w ponad 30 krajach m. in. w Polsce, Stanach Zjednoczonych, Włoszech, Japonii, Niemczech, Hiszpanii, Portugalii, Brazylii, Izraelu, Norwegii i Francji.